Летните стилски аутфити бараат релаксација и флуидност, затоа ви предлагаме да се фокусирате на светлите бои и лесни материјали. Летните комбинации се посебни по тоа што се многу опуштени. Се разбира, за да ја постигнете споменатата модна насока што е можно побрзо, помошта на вашите омилени модни блогери е секогаш добредојдена, а ние сме сигурни дека на овој начин ќе ја разбудите вашата креативност.

Оваа летна сезона се носи се, од лелеави фустани, па сè до тие мини тесни кратките. Освен фустаните, не се откажуваме од омилените здолништа и шорцеви што сакаме да ги комбинираме со едноставни топови или памучни маици. 

Во продолжение подготвивме неколку инспиративни комбинации за топлите,летни денови кои се пред нас.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваŠKODA освои шест награди „Семеен автомобил на годината“
Следна објаваVictoria’s Secret костими за капење 2020
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ