Можеме да се согласиме дека Ријана оддамна е многу повеќе од поп-ѕвезда и дека нејзината убавина и модна империја е брилијантно конструирана деловна приказна која носи нешто свежо, поинакво и смело. И покрај пандемијата на коронавирус која го забави секој аспект на бизнисот, Fenty се враќа со одлична нова колекција која сумира сè што е модата – индивидуалност и уникатност!

Ријана ја најави новата колекција на Инстаграм профилот на модната марка, за која можеме да кажеме оправдува сè што очекувавме. Посебна карактеристика на колекцијата лежи во фактот дека таа ќе излезе на пазарот во рок од три различни датуми, односно на 11-ти и 18-ти јуни и 15-ти јули, така што единствената работа што ни преостанува е да со нетрпение да чекаме, не се сомневаме, ќе понудат многу потребна свежина и интересна естетика. 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПилатес вежби за затегнување
Следна објаваТемпера го промовираа новиот сингл „Дојди“
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ