Белата боја симболизира сонце, високи температури и релаксација без многу размислување. Затоа белите фустани се дефинитивно модел што секоја жена треба да го има како дел од  нејзината гардероба.

Без оглед на каков стил на облекување сакате, белиот фустан ќе го најде своето место во вашата гардероба. Комбинирањето на бели фустани секогаш буди нота на креативност и едноставност.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваOстајте да помини фичото, не се туркајте, држете растојание
Следна објаваКако ќе изгледа патувањето по пандемијата?
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ