Онлајн продавницата Net-a-Porter ја претстави мини колекцијата која за нив ја креираше актерката Рис Витерспун. Колекцијата е инспирирана од летото и се состои од лелеави и женствени фустани, сукњи и кратки пантолони со висок струк во ретро стил, како и неколку модели на чантички. Актерката изјави дека при креирањето се инспирирала од летните забави на отворенo на кои има многу јаки бои и шаренила. Целата колекција изгледа како облеката која се носела во 50-те години во Америка. Колекцијата е веќе на продажба.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНастан: Summer Nights во LIU JO
Следна објаваOваа седмица во Јавна Соба
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР