Доколку сте вистинска зависничка од убави чанти, тогаш никако не смеете да ја заобиколите новата колекција на Chanel. За пролетните и летните денови, француската модна куќа подготви дури 115 нови модели, што е речиси тројно повеќе од претходните сезонски понуди. Во колекцијата се опфатени мноштво различни стилови, а доминантна е дамската нота. Класичните модели ќе го задоволат вкусот на дамите кои го негуваат елегантниот стил, а ранците или чантичките во јаки бои, пак, ќе бидат омилени помеѓу помладата женска популација. Едно е сигурно – Chanel има адути за секоја пригода, од утро до вечер. Од галеријата во продолжение, погледнете го изборот на 24-те најубави парчиња и пронајдете го вашиот фаворит помеѓу нив.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваРазгледници од патувањата на Maxwell Tilse
Следна објаваКниги во домот
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ