1

Некаде далеку…

живееше девојка која не можеше да ја најде чантата од нејзините сништа. Па затоа одлучи да си ја сошие сама. За среќа, нејзините шивачки вештини и динамична фантазија ѝ дозволија да создаде вистинско ремек-дело! Да, девојката беше навистина „скромна“, како што може да забележите…
– вака започнува приказната за Elena Myloslavskaya од BAGatelle Studio, дизајнерката на чантите во облик на книга, каде преку обично задоволство и хоби, денес со радо срце ги пречекува огромните нарачки за овој популарен моден додаток.

2

Совршениот моден додаток е на сцена (ако ги прашате вистинските љубители на книги, кои истовремено (и нескромно) можат да се пофалат и со својот стил): оваа колекција на чанти-книги се слика и прилика на познатите романи и новели – со изразена функционалност како мини-торбичка за преку рамо. Материјалот од којшто се изработени е мека еко-кожа која е непропустива на вода и има неколку патенти, како и малечок џеб во внатрешноста. Исто така, ремчето може да се намали или отстрани, за да може чантата да се носи и во рака. Ако се’ уште размислувате за совршениот подарок во оваа празнична сезона, погледнете ги фотографиите во прилог и посетете те го Etsy профилот на ова студио.

3 4 5 6 7 8 9 10 10 11 11 12 12 13 13 14

16 15

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМинималистички сеемен дом!
Следна објаваСладолед за доручек – не прави попаметни?!
Задолжена за најблагорoдната навика, наклонетоста кон книги. Стои на ставот дека умереноста е универзален клуч, нејзината перфекционираност јасно ги селектира информациите со кои врши промоција на книжевната уметност. Живеејќи неколку животи паралелно - како читател и автор, приврзаничка е на ендемичниот вид на автори, модерен конзервативец кога се во прашање вредностите на животот, а истовремено, вечна вљубеничка во убавото.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР