21Кога ќе пристигнат студените денови, кардиганите се идеално парче облека за совршени слоевити комбинации. Меко и топло модно парче, кое одговара со буквално се’. Оваа есен, понудата на познатите модни брендови е поинтересна од кога и да е. Во најновите колекции на Zara, Mango, H&M и Topshop може да се пронајдат кардигани во класични нежни варијанти, како оние во светло сива, или, пак, розова боја, но и некои сосема нови трендови и тонови кои ќе бидат актуелни токму оваа сезона. Од галеријата во продолжение, погледнете ги 20-те најубави и хит модели од нивните каталози. Инспирирајте се и одберете го вашиот фаворит.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЧанти извезени како кориците на најпознатите книги
Следна објаваВо Дубаи повторно се гради најголемата зграда на светот!
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ