16Салонките со тенка потпетица се безвременски модел на чевли. Прилегаат на речиси секоја комбинација, па се идеални за испробување на новите модни тенденции. Во својата есенска понуда, познатите дизајнерски куќи ги ,,преслекоа’’ класичните салонки во металик руво, што еден од најголемите трендови за престојната сезона. Од галеријата во продолжение, погледнете кои се 15-те хит модели за оваа есен.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМеланхолични слики со морски мотиви
Следна објаваСкандинавски кујни
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ