1

Актерката Лив Тајлер неодамна ја претстави соработката со британскиот бренд Belstaff. Станува збор за колекција на облека и обувки креирани од шармантната Лив. Колекцијата се состои од практични есенски и зимски парчиња како јакни, чизми на врзување, елегантни блузи и слично. Освен колекцијата, снимено е и кратко видео во кое Лив се појавува како Амелија Ерхарт, првата жена-пилот која летала над Атлантскиот Океан и една од првите жени кои носеле модели од Belstaff.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објава“Comma”- модна колекција за сезона есен-зима 2016/17
Следна објаваБенефитот од црвеното вино
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР