Доколку за креациите на некој моден дизајнер, може да се каже дека претставуваат магија, тогаш тоа се дефинитивно креациите кои носат потпис на Zuhair Murad, затоа што се едноставно совршени! Од оваа приказна не можеме воопшто да ги издвоиме неговите претходни колекции, но и последната кутур колекција за пролет/лето 2016 година претставена во рамките на Модната недела на вискока мода во Париз. Колекцијата изобилува со бела, портокалова, светло зелена, нежна светло сина боја и цветни дезени изработени од вештите мајстори на апликации од тантели со сваровски кристали и срма.

0-04 0-19

KIM_0780_426x6390-21

KIM_0721_426x639KIM_0615_426x639 KIM_0707_426x639 KIM_0735_426x639 KIM_0741_426x639 KIM_0897_426x639

KIM_0538_426x639 0-15 0-08 0-16

0-10 0-17 0-25 KIM_0962_426x639 (1)

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЧудесната Финска
Следна објаваШто видовме на Модната недела пролет/лето 2016 во Париз ?
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ