01

Како да се облечете за свечените прослави и забави?

H&M е подготвен за празничната сезона! Сите нови трендови за престојните празници можете да ги погледнете во каталогот на популарниот моден бренд, каде топмоделите Liu Wen, Edita Vilkeviciute и Andreea Diaconu совршено ќе ви прикажат што се’ можете да очекувате од наменската колекција за свечени прослави и забави. Трите познати H&M дами носат гламурозни парчиња облека, вклучувајќи макси фустани, кадифени здолништа, и секако, неизоставниот празничен украс – шљокици. Доколку се’ уште сте во потрага по модна комбинација за новогодишната вечер, или, пак, божиќниот ручек – не треба да трагате понатаму. Сите стилски парчиња од колекцијата се достапни по пристојни цени, што може да значи само едно: со H&M оваа година нема да погрешите.

02

03

04

05

06

07

08

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗимски десерт | Мини куглофи со ореви и цимет
Следна објаваСкандинавски божиќен декор
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ