Вероника Берд, е американската бренд за спортска елеганција, со одлична  рамнотежа помеѓу класичен и модерен стил. Тој нуди модерна перспектива на на веќе познатите линии ( iconic staples ) и резултира со одлична, лесна и практична колекција за секојдневниот живот.
Брендот е формиран во 2010 година од Вероника Свансон и нејзината снаа Вероника Миеле Берд. Првиот успешен производ им беше јакната Дики.
Успехот на марката е во вистината, дека тие дизајнираат облека за жените кои реално знаат што бараат. Или како што тие кажуваат – Ние самите сме купци и реално знаеме што ни е најпотребно и тоа го бараме по дуќаните.
1ebff2384ac92a93c88e96816bf821012ba2133d9091d343bdee653d2f69b406BG-5SHP_mxBG-5NU2_mxBG-5Q4N_mxBG-5NTT_mxBG-5U9R_mxBG-5MGR_mxBGTAAE8_mxBGTALN2_mxBG-61QU_mx

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваCesare Casadei Pumps, 2015
Следна објаваПопова Шапка – Mountain Festival BIKE and RUNNING 28-29-30.08 2015
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ