Со доаѓањето на новата сезона на сцена настапуваат и нови бои. Следните три бои можете да ги комбинирате скоро во сите можни комбинации. Тие се модерни и привлечни и со сигурност ќе ви помогнат да бидете модерни и едноставно да блескате ова лето.

1.Бела

Иако белата боја се смета за класична, факт е дека таа стои убаво на сите од нас. Најдоброто нешто е тоа што таа се комбинира со сите останати бои. Тренди ова лето е да се облечете во бела боја од глава до петици. Ви препорачуваме здолништа во бела боја или широки панталони, а секако ќе изгледате многу привлечно ако облечете бел фустан или бела блуза.bijela

2. Класична плава

Како класичната плава секако и другите нијанси на оваа боја како на пример тиркизната и аквамарин се подеднакви модерни ова лето. Можете да ги носите во секоја прилика. Класичната плава најчесто го има приматот на најелегантна боја заедно со црната боја. Панталони, маици, ремени, очила и други аксесоари се прдлозите за ова лето во оваа боја.plava

3.Мандарина

Нежна и пријатна за око оваа боја е вистински хит и тоа веќе неколку сезони по ред. Фустани, блузи, здолништа, капри панталони се предлозите за ова лето.

Пробајте ги предложените бои и секако нема да останете незабележани!!mandarina

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваБисерот на азурниот брег “Villa Ulysse”
Следна објаваПаднати ангели – Трејси Шевалие
Art will remain the most astonishing activity of mankind born out of struggle between wisdom and madness between dream and reality in our mind!! My main fields of interest are arts and culture, but I am easily adaptable to different types of topics. Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Формалната цел на убавината е страста на љубовта; (нејзина омилена изрека).

НЕМА КОМЕНТАРИ