Цвеќе за пролет и лето? Иновативно,зар не?! Цинично но и сосем реално Miranda Priestly (познатата  строга уредничка во филмот Ѓаволот носи Прада), ја објасни ситуацијата која се повторува секоја пролет и лето. Но колку и да се флоралните десени клише за пролет и лето, сигурно е дека и вие сакате да се дотерате со најубавите цветови,било да се на облеката или на модните додатоци.
zara-top-5-1-29990kn-1
cvijece-hm-haljina-149-kn-1cvijece-hm-top-9990-kn-1cvijece-springfield-majica-19900-kn-1cvijece-zara-haljina-39990-kn-1cvijece-springfield-ruksak-27900-kn-1cvijece-zara-haljina-29990-kn-1cvijece-zara-clutch-39990-kn-1cvijece-springfield-ruksak-19990-kn-1cvijece-springfield-ruksak-159-90kn-1cvijece-bershka-bluza-13990-kn-1cvijece-zara-kombinezon-39990-kn-1cvijece-bershka-haljina-34990-kn-1
СПОДЕЛИ
Претходна објава„Магбет“ ќе ги отвори 43.Мајски оперски вечери
Следна објаваСтан од 15 метри квадратни
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ