030

Португалскиот супермодел Sara Sampaio повторно се враќа како заштитно лице за летната колекција на Calzedoniа, преставувајќи ги на најдобар можен начин новите и тренди бикини, кои во пресрет на сезоната 2015 ги понуди познатиот италијански бренд за долна облека и костими за капење. Атрактивната бринета ја фотографираше Mariano Vivanco на шпанскиот остров Ибица, а она што се подготвува за престојното лето мами воздишки. Женствени и секси костими за капење кои нагласуваат се’ што е најдобро на женската фигура, а прилагодени се на сите облици на тело, поради што овој бренд се издвојува како фаворит на пазарот. Ова лето актуелни се боите, горен дел без прерамки и моќни принтови кои се апсолутно совршени за летна атмосфера – и на плажа, и надвор од неа. Погледнете ги фотографиите од каталозите и одберете го вашиот фаворит.

000

001

002

003

004

005

006

007

008

009

010

011

012

013

014

015

016

017

018

019

020

021

022

023

024

025

026

027

028

029

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСтан од 40 метри квадратни
Следна објаваСети се да ме заборавиш, во 5 прашања
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ