Во пролетниот каталог на линијата, од модната куќа понудија извонредни парчиња облека и аксесоари, наменети за мажи во вистинска смисла на зборот – со непогрешлив стил и истенчен вкус за гардероба.

001

Џентлменот облечен во Армани отсекогаш бил синоним за елеганција, мажественост, престиж и луксуз. Во пролетниот каталог на линијата Giorgio Armani, од модната куќа понудија извонредни парчиња облека и аксесоари наменети за мажи во вистинска смисла на зборот – со непогрешлив стил и истенчен вкус за гардероба. Новата колекција на познатиот италијански бренд нуди актуелни сезонски модели кои се со полежерни кроеви, а достапни се во моќни и смели бои, како што се: тегет, бела и кафена. Панталоните се со опуштени и ,,слим’’ кроеви, а одлично се вклопуваат со останатите парчиња од линијата, кои во себе содржат одредена доза на спортски дух. Најинтересен детал во каталогот се пролетните јакни и палта, изработени од префинети материјали и исклучително луксузни. Погледнете како изгледа модната визија за мажи на Армани во екот на кампањата пролет/лето ’15.

002

003

004

005

006

007

008

009

010

011

012

013

014

015

016

017

018

019

020

021

022

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНаправи сам | Висечки саксии
Следна објаваБогата програма со најдоброто од музиката на светот
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ