Деликатната колекција на брендот Preen за есен-зима 2015 година, е нежна и полна со романтика, која не остави без здив. Фустани од шифон, од сино каро со апликација на сини цветови, во  слободен дух, со кратки ролки до вратот, многу асиметрија, ракави непорабени со прекрасна бујна цветна апликација.
Пачворк капутите  се во повеќе бои, а еднобојните со високи црни капи на врзување. Микс на повеќе материјали на еден модел и сето тоа изгледа прекрасно. Пантолоните се пeрфектно комотни со крикет џемперчиња. Сосема ново, свежо во бои со прекрасна конструкција во кројот. Погледенте ги моделите на  Preen за есен-зима 2015 преставени на модната недела во Лондон!
234681 234682 234683 234684 234685 234686 234687 234692 234696 234701 234702 234704 234707 234709 234711
Овој цветен фустан со црна база и сините цветови со портокалови ливчиња, целиот рачно изработен по се изгледа ќе биде најпопуларен кај дамите кои го сакаат Прин.
p 25 PRE_0510_700x1050
СПОДЕЛИ
Претходна објаваФото на денот | Современа бајка
Следна објава Месец на Јогата: Уметност на живеење
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ