Ова се тренд здолништата кои се хит  за оваа година од најдобрите дизајнери.
Благодарејќи на различноста на овие стилови, можете да го направите својот идеален изглед за дневна или вечерна варијанта. Било како овие иновативни дизајни се наменети за љубителите на мода кои знаат како да ја  комбинираат нивната облека.Одберете креативно, супер блескаво и прекрасно парче.
Анализирајќи го како базичен изглед, како да се облечеме за 2015, го најдовме овој прекрасен дизајн, здолниште од змијска кожа. Како што можете да видите, силуетата е во таканаречен молив крој, со висок струк, должина до средина на колената и со кожен ремен. Се комбинира со светло сина  кошула и убаво кроен тегет блејзер. Чевлите се со високи топуци, со мал отвор на прстите.
Skirt-Trends-Summer-2015-2-600x899
Втората верзија  е црно кожно миди здолниште кое изгледа идеално во комбинација со принт на калеидоскоп и отворени високи топуци.

Skirt-Trends-Summer-2015-4-600x902

Следниот предлог е светло сиво здолниште,кое се комбинира со  релаксиран  полувер.Трендот на носење долго здолниште е класичен тренд.Сега,тие се достапни во различни стилови на пазарот
Skirt-Trends-Summer-2015-8-600x900
Чувствувајте се лежерно и спортски со оваа комбинација, кожно кратко здолниште со еластично собирање околу струкот и црно бела кошула со интересен дизајн.
Skirt-Trends-Summer-2015-14-600x900
Асиметричен крој.Оваа година на голема врата се врати овој тренд на здолништа,го видовме на сите модни ревии.И ние го сакаме спортскиот начин, на кој се прикажани пократката и подолгата страна.Здолништето е во зелена боја,комбинирано со ладна  бела блуза и печатени букви.
Skirt-Trends-Summer-2015-3-600x899
Еве една дневна, едноставна, шик и модерна комбинација, во светло сива боја со еспадрили  во иста боја.

Skirt-Trends-Summer-2015-12-600x899

Skirt-Trends-Summer-2015-5-600x899

 

 

Следниов предлог е спортскиот допир на атлетски беж џакет  и здолниште во иста боја.

 

Skirt-Trends-Summer-2015-13-600x900

 

 

 

Ако сакате да играте со асиметријата,обидете се со оваа лесна, бризи силуета,која паѓа под колената,која изгледа прикладно и елеганто во секоја ситуација

Skirt-Trends-Summer-2015-6-600x899

 

 

Погледнете уште едног предлог со плетено здолниште ,креација на Дерек Лам

Skirt-Trends-Summer-2015-7-600x899

 

 

Skirt-Trends-Summer-2015-9-600x901

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМлади креативци | Филип Стојковски
Следна објаваМали и убави станови (6.дел)
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ