000

Кога ќе се споменат топли зимски чизми, многу дами прво помислуваат на моделите UGG. Сепак, доколку не сте љубител на популарните ,,грди чизми’’, а во потрага сте по пар обувки кои ќе ги греат вашите нозе во текот на зимските месеци, тогаш обложените чевли се дефитивно патот по кој треба да одите. Секако, UGG може да изгледа како очигледен избор, но има многу други опции за сите оние кои бараат нешто поинакво. Погледнете ги 5-те топли и обложени чизми, кои во екот на студените денови ги предлагаат светските модни куќи, како што се: Common Projects, Isabel Marant, Jimmy Choo и Pedro Garcia.

1. Common Projects

001002003

2. Isabel Marant

005006007

3. Jimmy Choo

009010011

4. Jimmy Choo

013014015

5. Pedro Garcia

017018019

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНеделен репертоар на Драмскиот театар (12.01 – 17.01)
Следна објаваОд гледиштето на писателите
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ