Сивата боја прераснува во масовен моден тренд за студената сезона 2014/2015. Од џемпери, панталони и капути во оваа нијанса, па се’ до комплетен изглед со истиот тон, сивите парчиња облека и аксесоари се полн погодок за оваа есен и зима.

01

Сивата е елегантна и префинета боја, со мала доза на меланхолија и студенило, налик на прекрасните црно-бели фотографии. Таа е неутрална и многу лесна за комбинирање, па фантастично изгледа во пар со поживи и впечатливи бои, како што се црвената, но и светло жолтата. Црвени нокти, црвени усни или, пак, чевли во црвена боја непогрешливо добро прилегаат на сивата гардероба, а играта со малите детали може да и даде исклучително луксузна нота. Сивиот џемпер, во тандем со лежерни фармерки и црвени усни претставува добитна модна комбинација за шик сабота. Сивата е и омилен избор на вљубеничките во гранџ стилот на облекување, комбинирајќи едноставна маица, искинати фармерки и црна кожена јакна за ,,бунтовен’ ’младешки изглед.

00

Без оглед на тоа како ќе одлучите да ја носите сивата – целосно сив изглед, или можеби само некое модно парче во оваа боја, бидете уверени дека ќе изгледате модерно и посебно. Во продолжение, ви прикажуваме неколку различни модни комбинации во сива боја, прилагодени на сечиј вкус и стил. Инспирирајте се!

02 03 04 05 06 07 08 09 1011 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСовршен почеток на денот
Следна објаваSinister Days – За сите љубители на хорор уметноста
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ