Петочно расположение за Направи сам – не постои ништо поубаво од фактот дека сте способни и креативни од ништо да направите нешто, од старо да изведете ново, од едноставно да создадете уникатно. Со Вашите две раце, Вашиот креативен ум и нашите предлози. Како и секогаш, се’ што Ви е потребно е малку време и добра волја; само што овој пат покрај тоа, ќе треба да направите мало истражување низ Вашиот дом за да ги најдете потребните материјали… проектите во прилог достигнуваат бројка од 50 фотографии, сместени во 5 табели со аксесоари по 10 предлози. Пронајдете што Ви се допаѓа и направете го сами. Направете повеќе, измислете нешто ново. Имајте убав старт на викендот!

2 1

2

3

4

5

СПОДЕЛИ
Претходна објаваБиблио-патување | Hyundai Card Travel Library
Следна објаваКнижевно, импресионистичко сведоштво
Задолжена за најблагорoдната навика, наклонетоста кон книги. Стои на ставот дека умереноста е универзален клуч, нејзината перфекционираност јасно ги селектира информациите со кои врши промоција на книжевната уметност. Живеејќи неколку животи паралелно - како читател и автор, приврзаничка е на ендемичниот вид на автори, модерен конзервативец кога се во прашање вредностите на животот, а истовремено, вечна вљубеничка во убавото.

НЕМА КОМЕНТАРИ