Домашните дизајнери добија нов концептуален продажен простор наречен Lotus Design Store кој беше отворен вчеравечер на вториот кат во Скопје Сити Мол.

001

Многубројните љубители на домашното дизајнерско творештво, парчињата облека имаа можност да ги видат на манекенките од модната агенција „Подиум“ кои ја имаа улогата на „живи кукли“.

002

Во новоотворениот Lotus Design Store, своите колекции ги продаваат Јована Филиповиќ, Ирина Тошева, Росица Мршиќ, Стефанија Насеска, Оливера Штакоска, Елена Спасовска, Александра Митковска со брендот Vibrazioni, Ludus и Le brand. На продажба се и парчињата накит од Daemonium на Магдалена Димковска, Kapka jewerly, познатиот француски бренд за кожни ракавици Thomasine, како и Lotus Lounge Chair, Завар ДизајнФејдомТворница и српскиот бренд MOO SHEMA.

003

Први од уметничките дела и фотографии кои ќе бидат на продажба во иднина се фотографиите од серијата „Пет капки сон“ како и книгите на нашиот еминентен режисер Милчо Манчевски.

004

Lotus Design Store, во сопственост на дизајнерката Анита Гај е наменет за заедничка промоција и продажба на облека, модни додатоци, обувки, мебел, светилки, декоративни елементи но и скулптури, фотографии и книги. Lotus Design Store ќе функционира и како арт простор во кој ќе бидат организирани различни активности.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМојот г-дин Совршен – Александра Потер
Следна објаваNike | „Натерај ги да погледнат“
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ