За сите девојчиња кои пораснале во жени, дизајнерката Charlotte Olympia создаде линија на чевли инспирирана од класичните бајки во кои ужива целата човечка популација. Колекцијата носи наслов „Оnce upon a time“ и е наменета за ревијата есен/зима 2013 година, со акцент на детската верба во приказните и вечната желба да се остане дете.

Од Заспаната убавица до Црвенкапа, преку Принцот-жаба и Златокоса, овие чевли се единствени од својот вид и поради тоа не се наменети за секојдневна употреба. Нивната намена е насочена кон колекционерите и пасионираните сопственички на различни видови на високи потпетици. Прашањето останува неодговорено, дали тие ќе Ви помогнат да го најдете Вашиот принц од бајките?

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНеделен репертоар на Драмскиот театар (19.01 – 24.01)
Следна објаваНајубавите козметички производи во светот
Задолжена за најблагорoдната навика, наклонетоста кон книги. Стои на ставот дека умереноста е универзален клуч, нејзината перфекционираност јасно ги селектира информациите со кои врши промоција на книжевната уметност. Живеејќи неколку животи паралелно - како читател и автор, приврзаничка е на ендемичниот вид на автори, модерен конзервативец кога се во прашање вредностите на животот, а истовремено, вечна вљубеничка во убавото.

НЕМА КОМЕНТАРИ