Во пресрет на Денот на вљубените, модниот бренд Армани, како и секоја година подготви чоколадно изненадување во форма на бонбониера. Чоколадните бонбони се комбинација од бело и млечно чоколадо со вкус на ѓумбир и се вистински подарок за сите заљубени. Спакувани се во луксузна црвена лимена кутија и златна кутија во пакувања од 100, 200 и 300 грама, а цените се движат од 18 до 33 евра. Ако патувате низ Европа за Денот на вљубените, почестете се со вакво мало слатко чоколадно задоволство.

СПОДЕЛИ
Претходна објава20 функционални и најубави помагала во кујната!
Следна објаваПрв фестивал посветен на виното Prosecco во Лондон!
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ