0

Добриот вкус не подразбира само купување квалитетни парчиња облека и детали, туку и да знаете како да ги комбинирате, особено кога се боите во прашање. Со будењето на пролетта, температурите постепено се зголемуваат, но слоевитото облекување е се’ уште  присутно. Сепак, ведрите и светли бои, но и полесните и лежерни материјали се тие кои го наговестуваат крајот на зимата, а најавуваат доаѓањето на новото годишно доба. Најголемиот моден предизвик е како да се облечете пријатно и комфорно, а притоа да изгледате убаво и разиграно, полни со енергија и живост. За таа намена, ви претставуваме 12 модни предлози за пролетната сезона. Инспирирајте се од примерите во нашата галерија и пронајдете ја совршената палета за модерен изглед со стил.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЕлегантен стан со неутрални бои
Следна објаваОд Сан Франциско до Лос Анџелес
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ