Од венчиња со пердуви, репче испрскано со спреј, коса со златни додатоци и други уникатни фризури, па сè до романтични плетенки, едноставни пунџи и кратки шишки – трендовите за коса оваа пролет се најразновидни и секој може да си одбере што му прилега на стилот. Погледнете какви фризури дизајнерите претставија на модните ревии за оваа сезона.

11

1

8

10

3

7

4

2

СПОДЕЛИ
Претходна објаваВелигденските традиции во светот
Следна објаваНаправи сам | Велигден за најмалите
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ