Вештица – Венко Андоновски

„За предавство потребен е страв, за одмазда љубов, за умирање живот, а за копнеж - отсуство поприсутно од присуството треба да се има“... Првиот интерактивен...

Кањонот “Антилопа” – Аризона (САД)

Кањонот "Антилопа" е најпосетениот и најфотографираниот кањон во југозападна Америка. Лоциран е на земјиштето во Навахо, во близина на Пејџ, Аризона. Овој кањон е...

Најзабавните ѕидни закачалки

Можеби ѕидните закачалки не ви звучат како некој посебно интересен елемент во домот или нешто на што обрнувате внимане, но погледнете го изборот кој...

Моќта на индустријата за убавина

Често пати сме се нашле себеси притиснати пред принудниот апарат за убавина: чиста кожа, совршено тело, завидни пропорции, мека коса, негувани нокти, снежна насмевка......

Детска уметност со налепници

Сте се запрашале ли некогаш што ќе е случи ако му дозволите на вашето дете да ја разубави својата соба со оние шарени, украсни...

КАКО МОЖЕШЕ?

Како малечко кученце те забавував со своите лудории и те засмејував. Ме сметаше за свое дете и покрај неколкуте изџвакани кондури и униптени перници,...

Сонот на сите креативни професионалци

Wacom го претстави Cintiq 24HD, интерактивна табла која нуди иновативно ниво на контрола, удобност и продуктивност со дисплеј кој има одлични перформанси и ергономска удобност.   Cintiq 24HD е дизајниран да ги задоволи барањата на сите дизајнери, илустратори, аниматори, видео уредници и...

Рекламните постери на Coca Cola од почеток до денес

Погледнете ја оваа извонредна колекција на рекламни постери од самите почетоци на создавање на брендот Coca Cola, па се до денешен ден. Многу бои,...

Хотел Катикиес ( Санторини )

Хотел Катикиес е еден од најдобрите луксузни хотели сместен на островот Санторини. Катикиес доби нов модерен ентериер, собите се делови од пештера уредени целосно во бела нијанса. Многу...

Минијатурна нееднаквост | Christopher Boffoli

Серијата фотографии со наслов "Disparity", односно нееднаквост, се дело на американскиот уметник, режисер и писател Christopher Boffoli, кој за оваа цел прави интересни поставки на...

Дождливиот град – Манчестер (Англија)

Манчестер или "Дождливиот град" се наоѓа во северо - западниот дел на Англија и брои околу половина милион жители. Овој шармантен, англиски град долго...

Фото на денот | Замрзнати меури

Оваа фотографија е направена на Карпестите Планини во Канада. Температурата е 30 степени под нулата, замрзнатите меури се всушност гас кој се ослободува од...