Љубовта на познатите двојки

Една фотографија пренесува илјада зборови, а благодарение на Andrew Birkin, брат на британската актерка Jane Birkin, денес Ви претставуваме фотографии од познати двојки, кои...

Мистичен амбиент | Old library, St. John’s College

Следнава фото-галерија или ќе Ве натера да се вратите во универзитетските клупи или во крајна линија, ќе Ве натера да го мразите Вашиот универзитет:...

Фото на денот | Валканиот Париз

“Dirty Eiffel” како наслов на оваа фотографија која што е забележана од страна на фотографот Pessoa N Beat говори за целосната асоцијација со „Левиот...

Долна облека од H&M

Најновиот lookbook на H&M за долна облека за оваа есен/зима. Модел прекрасната Edita Vilkeviciut. Почастете се со некое секси парче :)

Духот на Истанбул | Петар Петковски

Од утро до мрак, Истанбул пулсира во еден своевиден организиран хаос, а реките од луѓе и автомобили никогаш не запираат. Секој нареден миг се воодушевувате од...
video

Живот преку социјални мрежи | Beomseok Yang

Прекрасно видео на Beomseok Yang под наслов „Social Network“. Соодветен приказ на животот денес, во моментот кога „живееме“ преку социјалните мрежи. Запознавање нови пријатели,...

Max & Co. | Kапути за оваа зима

Зимскиот капут- клучната точка во зимскиот изглед оваа сезона иако се карактеризира со поедноставен крој беше голем предизвик за дизајнерите од Max & Co....

Книги на рамо | Book-totes

Убава торба со уште поубави книги секогаш ќе ги радува читателите - изборот секогаш ќе варира според нивните вкусови, додека форматот и материјалот секогаш...

Од природата на карактерот

Многу одамна, еден човек кој премногу долго пешачеше покрај реката, одлучи да се наведне и да ја угаси жедта која му го гореше грлото...

Дополнителен термин за претстава – Огнени Јазици

Претставата ,,Огнени Јазици'' жанровски е определена како трагикомедија, во која преку голем број ликови и различни ситуации се раскажува за животниот напор на светите...

Во новиот стан на Дру Баримор

По продажбата на имотот во Монтесито, популарната холивудска актерка Дру Баримор по се' изгледа се одлучи својата луксузна куќа во Калифорнија да ја замени...

Вечен тренд | Маици со натписи

Маиците со натписи и слогани беа голем хит уште од 60тите години. Во 70тите Вивиен Вествуд ги користеше за пренесување на панк и политички...