Фото на денот | Environmental Survivor

Денешниот избор за фотографија на денот е ,,Environmental Survivor” од Филис Ајруш. Таа ја објаснува својата фотографија преку три целини: цветот кој ја претставува самата...
video

Декларација на љубов од Schwarzkopf

Погледнете колку вистинската љубов создава убавина: за да се ужива во оваа прекрасна приказна за еден маж и една жена, потребно е барем еднаш...

Интелигенцијата на Париз | La Rotonde

Париското кафе кое било исклучително омилено во европската повоена ера, каде што најголема популарност доживува во „Сонцето повторно изгрева“ на Ернест Хемингвеј е несомнено...

The Bridal Fashion Night за прв пат во Македонија

Моден викенд Скопје ќе го направи специјален денот на љубовта и виното за сите идни невести со The Bridal Fashion Night кој ќе се...
video

Не постои машки или женски сон

Малечката фирма за играчки, Super Bowl повторно освојува награда од 4 милиони долари за реализација на рекламен спот кој, според основачот, тоа ќе биде...
video

Филм-препорака | The Fault in Our Stars

Според бестселерот на John Green, The Fault in Our Stars, ова лето се очекува филм, кој дефинитивно ќе ја разбуди емоцијата дури и во...

Чудни улични дела | Escif

Escif е мистериозен уличен уметник кој ги користи улиците како средство за уметничко изразување. Од Полска до Канада, негови дела може да се најдат...

Совршеност на фотографија | Svetlana Belyaeva

Гламурозни, полни со елеганција и претставување на жената како пример за совршеноста, овие фотографии како да произлегуваат од бајка. Svetlana Belyaeva е виновникот чие...

Планинска куќа со рустична убавина

Сте сонувале ли некогаш за идилична куќа на планина, во која комплетно ќе им се препуштите на миговите на слобода, уживајќи во малите задоволства...

Колекција чевли на Сара Џесика Паркер

Колекцијата чевли на Сара Џесика Паркер се состои од 40тина модели со цени од 195 до 500 долари, изработена во соработка со главниот извршен...

Пролетна колекција од Zara Home

Zara Home ја претстави новата колекција за пролет 2014, инспирирана од мотивите поради кои најмногу го обожуваме ова годишно време. Ведрите дезени и пастелните...

Сфаќање на љубовта

Постојат многу дефиниции и теории околу тоа што е тоа љубов. Причината за тоа е фактот што секоја личност има свое сопствено искуство со...