Ангел со безвременски лик – Тоше Проески

Тоше Проески - еден и единствен, нашиот ангел, член на сечие семејство иако крвното сродство е исклучок во случајов. Сите уживаме во неговите песни,...

Париска модна недела на висока мода | Валентино

Женствени, елегантни силуети, карактеристични за Валентино, повторно дел од новата пролетна колекција Haute Couture прикажана на париската модна недела за висока мода. Долги фустани...

Торби за книги | Out of Print

Кога имате практична торба за да ги носите Вашите книги со себе, полесно е да се движите со стил - ова чувство е овозможено...

Светската турнеја на кучето Оскар

Сте слушнале ли досега за кучето што го пропатува речиси цел свет? Доколку не знаете за Оскар, дозволете ни да Ви го претставиме како...
video

Негативни луѓе

Ослободете се од негативните луѓе од Вашиот живот. Мора да научите да го оставите минатото зад Вас и да продолжите напред со животот. Пораснете...

Не сум таму | Pol Ubeda Herves

Серија фотографии на Pol Ubeda Herves, насловена како „Не сум таму“. Фотографии во кои само сенката на човекот се појавува. „Не сум таму“ вели...

Поглед | Simon Hennessey

Англискиот сликар Simon Hennessey, има извонредно чувство за детали. Погледнете ги неговите погледи, насликани очи до перфекција. Визуелно зашеметување, заблуда на нашата перцепција, насликани...

Уметност со пердуви

Деликатноста на пердувот како уметнички медиум и потребата од внимание при изработката, го прави овие пердувести дела исклучителни уште при првата помисла, а првиот...

Грција на платно | Pantelis Zografos

Pantelis Zografos уметник кој 30 години не живее во Грција, но Грција е земјата која ја отсликува во своите слики. Морето, античката историја, своевидната...

Мода vs. Подводен свет

Извонредна соработка меѓу модениот фотограф Kristian Schmidt и фотографот чија специјалност се морските животни, Shawn Heinrichs, започната со цел да се подигне свеста за...

Патенти за книги | Peleg дизајн студио

Од работилиницата на Рeleg дизајн студио доаѓа еден интересен концепт кој мами на прв поглед - обележувалки за книги во облик на патент. Од...

Cook & Book | Книжарница-ресторан

Француско мени со англиска литература на репертоар: кафе-книжарниците станаа особено модерен концепт во поблиското минато, имено поради својата двојна намена која води кон двојна...

Луѓето од Њујорк | Brandon Stanton

Њујорк - град ослободен од сите разлики, вистински приказ на 21-от век. Со идеја да се прикаже разновидноста и животот на жителите на Њујорк,...

Иконски цитати за Париз

Париз - Градот на светлината, позната и призната роматична локација и најмагичната дестинација во светот. Метрополата на Франција била повремен и постојан дом на...

Париска улична мода | Прв дел

Оваа седмица во Париз се одржува модната недела на висока мода. Градот на светлината го красат модни икони и вљубеници во модата насекаде низ...

Направи сам | Лустер од оригами

Кој би рекол дека малите оригами или т.н жапчиња кои ги правевме како деца би можеле да бидат одлична декорација? Интересен проект како да...