Стан кој рефлектира женственост и луксуз!

Овој апартман е неверојатно женствен, перфектно ја комбинира елеганцијата, луксузот, модерниот и еклектичниот стил. Се наоѓа во Далас и дело е на креативниот тим Laura...

Будилник, звучник и светло – Yantouch Diamond Bluetooth!

3 во 1 ,Yantouch DiamonBluetooth звучникот има повеќе функционална вредност. Служи како извор на музика, расветно тело и будилник, заради кој полесно ќе се...

Хороскоп од 11.01. – 18.01.2016 година!

Овен Добро се чувствувате оваа недела. Имате многу идеи, но не знаете како да ги реализирате. Страствени сте и имате премногу енергија. Не го запоставувајте својот друштвен живот,...

Магични зимски пејсажи на стакло

Том Бејкер е уметник од Британија кој изработува прекрасни цртежи на стакло од прозорци. Мотивите се најчесто зимски пејсажи, а техниката која ја користи...

Уште еден прекрасен скандинавски дом

Овој стан изобилува со елементи по кои е препознатлив скандинавскиот стил, вклучува функционалност, природни материјали и креативна употреба на боите. Иако не е исклучително...

Снежното царство Хималаи

Хималаи, највисокиот планински масив на планетата е долг скоро 2,500км, а во просек широк околу 300км. Се протега низ пет земји-Пакистан, Индија, Кина, Бутан...

10 најдобри мурали во светот

Муралите како начин на изразување и форма на улична уметност станаа сѐ поприсутни во последниве години. Минатава година, фестивалот Mural Festival во Монтреал одбра...

Прв пат во Македонија-премиерa на сериите “Милијарди“ и “Без граници“

Дека Македонија конечно фати чекор со останатокот од светот по прашањето на новите серии, докажуваат новите премиери закажани за јануари на Pickbox кои имаме...

Неделна програма Јавна соба 05.01.2016 – 10.01.2016

  Музичка програма Пeток 08.01.2016 Време 21:30  Сабота 09.01.2016 21:30 ~ Big music spectacle ~ Nina Janeva & 2 Exit ~ Настани Сабота и недела 09 - 10.01.2016 Време 10:00 -...

Голем дизајн базар на 9. и 10. јануари во Јавна соба

МАКЕДОНСКИТЕ  ДИЗАЈНЕРИ ВО НОВ ЕКОНОМСКИ ПОДЕМ  Дизајн центарот Јавна соба најавува прва голема распородажба на дизајн производи со 100% македонски предзнак која ќе се реализира...

Неколку најдобри трикови чевлите да ви бидат удобни!

Постојана желба на секоја жена е да има еден пар чевли на висока пета кои не и ги убиваат стапалата, загорчувајќи и го животот....

Фотографии од субреални светови

Кога квалитетна фотографија ќе се поврзе со неограничената имагинација и еден iPhone, настанува уметност која ќе Ве поведе во еден сосема друг, субреален свет. Charlie...