Отворен повик за фотографи и модни блогери – „Модно блогирање“

Доколку сте фотограф или моден блогер, тогаш внимателно прочитајте го овој отворен повик за работилница на тема „Модно блогирање“. Моден Викенд Скопје во соработка со...

Манчевски ја доби наградата Eastern star на Trieste филмскиот фестивал во...

На јубилејниот 30. Mеѓународен филмски фестивал во Трст, Италија (18-25 јануари) на македонскиот филмски режисер Милчо Манчевски му беше доделена наградата Eastern star  за...

Викендов на Skopje Design Week | Работилници за деца, за возрасни...

Шестото издание на Недела на дизајнот во Скопје, влегува во завршната фаза. Пред доделувањето на наградите на 27 ноември, во 19 часот, викендов (26...

ПОЧНУВА СКОПСКАТА НЕДЕЛА НА ДИЗАЈН ВО ЈАВНА СОБА

Денес под мотото “Ментална хигиена” се отвора деветтото издание на Скопската Недела на Дизајн во Јавна соба.  Влезот за сите посетители на дневна и...

Ѕирни што има оваа седмица во Јавна Соба…

Fine Food at Public Room Штом нарачате пијалок, следен чекор е да ги најдете Шпанските компири во нашето мени да и уживате во вкусно, совршено зачинето мезе! Оваа...

Public Room | Роденденска неделна програма

Оваа недела препорачуваме да пробате ... Во последната недела од октомври 25.10. // 18:30 - Hacktoberfest Macedonia Ако си фан на open source, дојди на Hacktoberfest и...

Овозможете си луксуз на душата на овогодинешниот, 27-ми Саем на книгата...

,,Ова е саем кој го истакнува убавиот пишан збор. 27-миот по ред Саем на книгата е збир на многу дела, автори, литературни читања, стручна...

Британски професионалци ексклузивно на Моден Викенд Скопје

  Скопје, 6 октомври 2014 – Во рамките на десеттиот Моден викенд Скопје, под името „Современи движења во модата-трендови, продажба и блогирање“ предавања ќе одржат, Роберт...

“Мажи на Годината 2018„ – промотивното видео за настанот кој за...

Првиот специјализиран машки магазин Friday.mk и агенцијата за организирање на настани MOMENTUM INC веќе со полна пареа работи на настанот кој за прв пат...

Самсон и Далила | МОБ

Камиј Сен-Санс | Самсон и Далила Далила: Александра Мијалкова Самсон: Васил Чичијашвили Крв: Мирјана Поп Алексова Месо: Бобан Ковачевски Концерт мајстор: Трајче Стојковски Зло: Билјана Пашариковска Самсон ослободен од ропството и...

ПОЗНАТИ СИТЕ ДЕТАЛИ ЗА ЧЕТИРИДНЕВНИОТ ФЕСТИВАЛ ВО ОХРИД,OHRID CALLING 2019

Драги пријатели, Со навистина огромно задоволство сакаме да Ви го најавиме досега најголемиот проект на Авалон Продукција во...

Уште само неколку дена – отворен повик за учество на базар...

Рок на пријавување до 25. ноември, 2015. Во налет на предновогодишната еуфорија, Јавна соба во соработка со МАТА (Македонска артисанска трговска асоцијација) распишуваат отворен повик...