МЕНАЏМЕНТОТ НА СКОПЈЕ СИТИ МОЛ УСПЕШНО ГИ ЕВАКУИРАШЕ СИТЕ ПОСЕТИТЕЛИ

Денешната дојава за подметната направа во просториите на најголемиот затворен трговски центар - Скопје Сити Мол, ги мобилизираше буквално сите вработени, вработените во продажните...

Вино Скоп по 11-ти пат во Скопје- Да ја дочекаме есента...

Од 20-24 септември во Скопје ќе се одржи 11-тото издание на  реномираниот фестивал кој го слави виното- Вино Скоп 2017. Локацијата, како и минатата година...

Неделен репертоар на Драмскиот театар (09.05 – 15.05)

На репертоарот на Драмскиот театар Скопје од 09.05 до 15.05.2016 ќе имате можност да ги проследите следните претстави: ден и час:       10.05.2016...

Меѓународната манифестација „Ноќ на идеите“ во Скопје

Почитувани, Францускиот институт во Скопје има чест да ве извести и да ве покани на НОЌТА НА ИДЕИТЕ ВО СКОПЈЕ, НАСЛОВЕНА „КАКО ФИЛОЗОФИЈАТА ЈА ГЛЕДА ИДНИНАТА“, КОЈА...

Public Room – оваа седмица

02.03 // 20:00 - Taste of Vietnam Вечер на уживање во вкусовите на виетнамска кујна. facebook event link 03.03. // 16:00 - Lucky Friday Tikves Special Selection, Bovin,...

Одиме во Париз со Скопје Сити Мол

По повод месецот на љубовта и денот на заљубените, од 8ми до 14ти февруари, Скопје Сити Мол подготви интересен настан за своите посетители, под...

Неделен репертоар на Драмскиот театар (24.10 – 30.10)

На репертоарот на Драмскиот театар Скопје од 24.10 до 30.10.2016 ќе имате можност да ги проследите следните претстави: ден и час:       25.10.2016...

Љубовен хаштаг за сплотување на срцата

Во пресрет на 6-тиот роденден на ,,Млади за љубов’’, членовите на младинската невладина организација подготвија креативна кампања за одбележување на убавиот јубилеј. По шест...

Богата програма на третиот фестивалски ден од 17.СФФ

Пет филмски остварувања ќе бидат прикажани денес во градското кино ,,Милениум'' и ,,Кинотека на Македонија'', во рамки на 17. Скопски филмски фестивал. Третиот фестивалски ден...

Конкурс за песни и раскази во „Ш“

Споделуваме убава вест од книжевниот додаток „Ш“ на списанието „Излез“ - отворен е новиот конкурс за песни и за раскази што ќе бидат објавени во...

Вклучете се е вие во гласањето за избор на Мажи на...

За прв пат оваа година се одржува официјалниот избор за Мажи на годината 2108 во организација на Friday.mk и Моментум. Настанот ќе се одржи...

Визуелниот уметник Филип Јовановски во групната изложба „ СВЕДОШТВА – ВИСТИНА...

Визуелниот уметник Филип Јовановски учествува во групната изложба „ СВЕДОШТВА – ВИСТИНА ИЛИ ПОЛИТИКА: Концептот на сведоштва во спомен на југословенските војни”, која се...