Во Скопје ќе се одржи Саемот на студии во Франција

АМБАСАДАТА НА ФРАНЦИЈА, ФРАНЦУСКИОТ ИНСТИТУТ ВО СКОПЈЕ И ОДДЕЛОТ КАМПУС ФРАНС, В ЧЕТВРТОК 31 ОКТОМВРИ 2019, ОД 12 ДО 16 ЧАСОТ, ВО НАЦИОНАЛНАТА И УНИВЕРЗИТЕТСКА БИБЛИОТЕКА...

Ново музичко видео на Владимир Четкар

Со задоволство ви го претставуваме најновото музичко видео на Владимир Четкар за неговата авторска композиција 'Joyride'. Видео записот е дело на Борче...

МАСТЕР ШЕФОТ МАРК ДЕ ЈОНГ СО КУРС ЗА ГОТВЕЊЕ ВО ЈАВНА...

Белгискиот мастер шеф, Марк Де Јонг секогаш трагајќи по различни “мисии” кои се тесно поврзанисо кулинарството, традицијата и вредностите ќе биде ШЕФ, домаќин на...

Запознајте го Матео Матоски – Боки од ТВ серијата „Зоки Поки“

Почнувајќи од 4 мај, во 20:15 часот на првата програма на МРТ, серијата ќе се емитува секој понеделник и четврток, со репризи наредниот ден...

4ти роденден на Гратис Гушкање

4 пати по 365 дена несебично споделување љубов и прегратки, чиј зачеток се случи на градскиот плоштад во Скопје: познатата иницијатива на Гушкачите од...

Романтично-фантастичниот балет “Жизел“ во МОБ

Почитувани, На 08 февруари, 2014 г. со почеток во 20 часот, во Македонската Опера и Балет ќе биде изведен романтично-фантастичниот балет во два чина “Жизел“....

Светската маркетиншка елита доаѓа во Скопје

Мarketing Kingdom Skopje, најактуелниот настан организиран од Пи Ворлд, ќе се одржи на 30 септември во Скопје, со предавачи од најголемите светски брендови какоShazam,...

Ања Јакубовски: Да се биде маркетар– тоа е како да слетувате...

Ања Јакубовски, генерален менаџер за Coca-Cola за Полска и Балтичките држави, е главен предавач на Marketing Kingdom Skopje,најголемиот маркетинг-настан во регионот, кој ќе се одржи...

Конференција е-Општество: Mлади и медиуми

Деветтата конференција „е-Општество“ на тема „Млади и медиуми“ ќе се одржи на 7 и 8 февруари 2014 година, во Младинскиот културен центар во Скопје,...

Летна програма во Public Room

Ве чекаме на коктел! До крај на летото освежете се со вашиот омилен за 100 ден...   07.08. // 20:00 - UK Greatest Hits Party Загревање за утакмица,...

СФФ: Програмата продолжува во кино Милениум, во Кинотека на Македонија...

20 април, Скопје - Програмата продолжува  во кино Милениум, во Кинотека на Македонија и во Фросина. Специјални настани: Мастер класа со Мохсен Макхмалбаф,  дискусија...

Гостување на францускиот театар Ефемерид во Македонија

НУ Драмскиот театар Скопје иУниверзитетот за аудиовизуелни уметности ќе бидатдел од европската турнеја на театарот Ефемерид кој токму кај нас ќе ја има праизведбата...