Романтично-фантастичниот балет “Жизел“ во МОБ

Почитувани, На 08 февруари, 2014 г. со почеток во 20 часот, во Македонската Опера и Балет ќе биде изведен романтично-фантастичниот балет во два чина “Жизел“....

“Новогодишен свет на бајките” во Скопје City Mall!

За прв пат кај нас, и за прв пат во еден шопинг мол во регионот, во Скопје Сити Мол од овој викенд  па се...

СФФ: Програмата продолжува во кино Милениум, во Кинотека на Македонија...

20 април, Скопје - Програмата продолжува  во кино Милениум, во Кинотека на Македонија и во Фросина. Специјални настани: Мастер класа со Мохсен Макхмалбаф,  дискусија...

HOOVERPHONIC доаѓаат во Скопје

ЕКСКЛУЗИВЕН КОНЦЕРТ НА ИЗВОНРЕДНИТЕ HOOVERPHONIC ВО МАКЕДОНСКАТА ФИЛХАРМОНИЈА! ДАТА: 29.03.2019 година Драги пријатели, Ако во животот постојат концерти што се прават од љубов, тогаш тоа е следниот...

11-ти Фестивал на новиот германски филм

На Амбасадата на Сојузна Република Германија и ПроКредит Банка им причинува големо задоволство да го претстават 11. издание на Фестивалот на новиот германски филм. Под...

Ars Libris не’ кани на GARAGE SALE!

Токму во периодот кога попустите напросто Ве привлекуваат од секој агол, секој излог и секоја трета објава по социјалните мрежи и веб-сајтовите и DA...

Неделен репертоар на Драмскиот театар

На репертоарот на Драмскиот театар Скопје од 31.03 до 05.04.2014 ќе имате можност да ги проследите следните претстави: ден и час:       31.03.2014 (понеделник)...

Отворена Детска Работилница МУЗЕЈ НА Детска Илустрација!

Отворена детска работилница-Музеј на Детска Илустрација Оваа концепт на работа го прифаќаме во слободен и урбан контекст за децата да можат да се изразуваат слободно...

Детски викенд во Македонската опера и балет

Македонската опера и балет продолжува со востановената прaктика за едукација на нашата најмлада популација преку т.н. Детски викенд Во викендот сабота (04) и недела (05). 02.2017...

110.000 посетители викендов во Skopje City Mall

Полни ходници со посетители и голема гужва низ продавниците можеше да се види викендов во Skopje City Mall, кој го прослави својот петти роденден...

Срцести плетки за љубовни прегратки

Одберете си срцеста плетка и добијте љубовна прегратка, овој петок (14.февруари), на веселото дружење по повод денот на љубовта и виното од 15 до...

Дизајнирани прегратки на светскиот ден на гушкањето

Одберете си прегратка, подарeте насмевка! Каде? На големата донаторска изложба по повод Светскиот ден на гушкањето, која ќе се одржи во вторник (21.јануари) во...

Околиска болница

Надежта се полага или како што некои сакаат да кажат „се гаи“ во илузии кои сами ги измислуваме, кои не постојат , но секогаш...

Неделен репертоар на Драмскиот театар

На репертоарот на Драмскиот театар Скопје од 26.05 до 31.05. 2014 ќе имате можност да ги проследите следните претстави: ден и час:       28.05.2014 (среда) |...

Неделна програма Јавна соба 23.12 – 27.12.2015

Музичка програма / Music programme Среда / Wednesday, 23.12.2015 20:00-24:00 Четврток / Thursday, 24.12.2015 21:00 - 24:00 Петок / Friday, 25.12.2015 21:30 - 01:00 Сабота / Saturday,...

Настани во Јавна Соба

SKOPJE DESIGN WEEK 2018 ВО НАЈАВА! Дознај повеќе за фестивалот на ministryofpleasure.net Оваа седмица имаме: 17.09. // 18:00 Унапредување на енергетската ефикасност во домаќинствата Програмата на Европската банка за...