Недела програма во Јавна Соба

15% ПОПУСТ ЗА ВЕЛОСИПЕДИСТИ // 15% DISCOUNT FOR CYCLIST COCKTAILS WEEK #2 НАСТАНИ // EVENTS 28.06 // 20:00 Дали некогаш сте пробале храна од Индонезија? facebook event link 28.06...

Повеќе од 120.000 луѓе за време на Black Friday во Skopje...

Полни ходници и продавници, задоволни купувачи со полни раце брендирани кеси – ова е сликата на која беа сведоци сите кои го посетија Skopje...

Неделна програма за Охридско лето

24 Јули Роман Симовиќ (виолина, Црна Гора) Ратимир Мартиновиќ (пијано, Црна Гора) Програма: А. Парт, С. Прокофјев, Ф. Пуланк, М. Равел. 25 Јули Изложба на Јане Бакрески: “Augmented Abstraction” 26 Јули Mojca Zlobko Vajgl (харфа,...

АЈДЕ ДА СЕ ГУШНЕМЕ!

Гушкачите се враќаат! На стара локација во градот, со нова доза љубов и радост. По повод Светскиот ден на гушкањето, ги обединивме одново нашите...

Супер понуда од Вип за 10 години на македонскиот пазар

Телекомуникацискиот оператор Вип, дел од Телеком Австрија Групацијата која опслужува над милион и двесте илјади корисници е компанија насочена кон креираље најдобри услуги по...

Неделна програма во Јавна соба

МУЗИЧКА ПРОГРАМА Facebook event link ФОТО ИЗЛОЖБА Instagram profile of Alek Bimbiloski ЛИКОВНА ИЗЛОЖБА „ТАНЦ" на Ана Андроска во Јавна Соба до 01. февруари 2016. "DANCE" - Ana Androska in...

„Магичен круг“ на Маја Анастасова Хрис

Во Уметничката галерија „Безистен" во Штип, на 23 декември (вторник) во 19 часот беше отворена самостојната изложба на Маја Анастасова Хрис, на која се претставени 50 дела од најновиот творечки циклус...

Голем интерес за Есенскиот базар на автентични производи

Деновиве на приземјето од трговскиот центар во City Mall, за време на одржувањето на Есенскиот базар има значително зголемена раздвиженост на посетители, кои се...

Знаеш дека ни е роденден овој месец? Те покануваме на...

27.10. - 20.11. - Тито во Африка // Tito in Africa Изложба за сите генерации на скопјани што сакаат да се потсетат на едно време...

Премиера на претставата „Мизантроп“ на „Охридско лето“

Драмската програма на фестивалот „Охридско лето“ продолжува денеска со премиера на театарската претстава „Мизантроп“ од Молиер, во режија на младата црногорска режисерка Ана Вукотиќ,...

Шесто издание на “Skopje Design Week“ во Јавна соба, 23.-27.ноември

На огромно задоволство на публиката и деловниот сектор во земјава го најавуваме шестото издание на Недела на дизајнот во Скопје (Skopje Design Week), кое...

Неделна програма – Драмски театар Скопје 14.12. до 20.12.2015

Почитувани, На репертоарот на Драмскиот театар Скопје од  14.12. до 20.12.2015 ќе имате можност  на сцената на Театарот  да ги  проследите следните претстави: ден и час: 16.12.2015...

Позитивни одгласи од изложбата „Црн петел, црвена кокошка“ во Хрватска

Изложбата „Црн петел, црвена кокошка: култови на плодноста, обреди, обичаи и верувања“, која ја подготви Музеј на Македонија во соработка со Археолошкиот музеј  од...

„Магбет“ ќе ги отвори 43.Мајски оперски вечери

Со премиерната изведба на операта „Магбет“ од Ѓузепе Верди во режија на Марко Спада и под диригентство на Џанлука Мартиненги на 9 мај во...

Одиме во Париз со Скопје Сити Мол

По повод месецот на љубовта и денот на заљубените, од 8ми до 14ти февруари, Скопје Сити Мол подготви интересен настан за своите посетители, под...

ОТСЕГА ВО СКОПЈЕ СИТИ МОЛ МОЖЕТЕ ДА ГО ПОЛНИТЕ СВОЈОТ ЕЛЕКТРИЧЕН...

Скопје Сити Мол е првиот шопинг центар во Македонија каде што е поставена станица за полнење на електрични и приклучни хибридни возила.. Со поставување на...