Базар викенд | Стимуланс за занаетчиите и креативците од Mакедонија

  Базар викенд во Јавна соба, на 5 и 6 декември По успешното завршување на Неделата на дизајн во Скопје, фокусот од дизајн и индустриско производство...

Што ќе се случува во Јавна Соба?

ЗАПОЧНИ ГО ДЕНОТ ВО ЈАВНА СОБА Оваа седмица имаме: 18.10. // 18:00 - Coffee with an Expert Нова "лекција" за сите старт-апи. facebook event link Билет: 150 мкд Пријавување на:...

Скопје Сити Мол го слави денот на жената цели 4 дена!

Skopje City Mall секоја година има незаборавни осмомартовски доживувања, шопинг и нуди свежа перспектива на осмомартовските прослави. Најголемиот и најмодерениот шопинг центар во државата...

Blooming makers во вистинско светло на Skopje Design Week...

Многубројна публика, заедно со претставници дипломатскиот кор, од државните и националните институции, како и дизајнери, уметници, професори, студенти и млади претприемачи, го исполнија просторот...

„Во светот на Физиката“ во Скопје Сити Мол

Денеска и утре во вашиот омилен Скопје Сити Мол по втор пат ќе се одржи манифестацијата „Во светот на Физиката“ која ќе опфати натпревари,...

Одличен прв ден на Fashion & Lifestyle Expo!!

Под мотото #ГРАДОТ започна четвртото издание на Fashion & Lifestyle Expo. Вчера започна четвртото издание на единствениот настан кој ја слави креативноста, оригиналноста, финото живеење. Погледнете...

Летни денови во Public Room

Летни промоции Летни дружeња и музика 23.08. // 20:00 - Концерт! Fierce! facebook event link 26.08. // 22:00 - Saturday in Public Room facebook event link Простор за конференции, обуки,...

Нешто интересно: Жежок викенд со пливање, зумба и награди!

Жешките  температури викендов беа совршен погодок за Скопјани. Додека скалилото на термометарот брзаше да се искачи што повисоко, тие го пронајдоа совршениот начин да...

Прва станица на нашиот летен џез караван – Ресен!

Летниот џез караван кој се реализира во рамки на културната манифестација Топол културен бран, поддржан од Министерството за култура и општина Ресен, ова лето...

ПРВИОТ СКОПСКИ ГРАДСКИ ФЕСТИВАЛ

Во организација на Баги Комуникации а со поддршка на Град Скопје овој петок (11 септември) со почеток во 19 часот, на Плоштадот Мајка Тереза...

НАД 48.000 ПОСЕТИТЕЛИ НА САЕМ НА КНИГАТА

31-во издание на Саем на книгата 2019 кој траеше од 8 до 14 мај, вчера се затвори и ја надмина вообичаената посета од страна...

Филмот за „Лајбах“ во Северна Кореја за затворањето на Скопје филм...

Со задоволство ве известуваме дека во рамките на на годинешната програма на Скопје филм фестивал, денеска, 27 април, работилница за анимиран филм ќе одржи...