Во Скопје, се отвори ”Радост“

Скопје, „Радост“ ти ќе бидеш ... На улицата на јапонските цреши се отвори ново место во кое ќе можат да уживаат скопските „кафеџии“ и „сладоледџии“. „Радост“...

Колку ќе ве чини да имате базен во вашиот двор

Поставувањето на базен во вашиот двор дефинитивно претставува вистински избор за релаксација, уживање и многубројни дружења со семејството и пријателите во топлите летни денови....

Модерен дизајн, елеганција и функционалност постои и во банкарството

Модерен дизајн, елеганција и функционалност се напредните стандарди во модерното банкарство. Да да, точно прочитавте, зборуваме за банка, не за нов автомобил, уредување на...

Македонија со нов домашен пивски бренд „Чаршиско"

Македонија станува побогата за уште еден домашен пивски бренд. Сопствениците на Пивница „Стар Град" решија да ги изненадат своите гости со пиво од домашно производство....

Ladies Night за премиерата на "Педесет нијанси сиво“

Девојки, се подготвуваа одлична забава за вас и вашите пријателки. Погледнете го премиерно филмот „Педесет нијанси сиво“ во 20:00 часот и 20:30 часот и...

Mеѓународен саем "Мебел 2015"

41-виот меѓународен саем МЕБЕЛ 2015, ќе се одржи од 24-29.03.2015 година. Меѓународниот саем МЕБЕЛ, кој во 2015 година го одбележува своето 41 годишно постоење е...

Осмо издание на Гурманскиот викенд со пиво – Пиволенд

Ова лето по осми пат во Скопје ќе се одржи  Гурманскиот викенд со пиво- Пиволенд.  Од втори до шести септември посетителите ќе имаат можност...

Овозможете си луксуз на душата на овогодинешниот, 27-ми Саем на книгата...

,,Ова е саем кој го истакнува убавиот пишан збор. 27-миот по ред Саем на книгата е збир на многу дела, автори, литературни читања, стручна...

Нешто интересно: Жежок викенд со пливање, зумба и награди!

Жешките  температури викендов беа совршен погодок за Скопјани. Додека скалилото на термометарот брзаше да се искачи што повисоко, тие го пронајдоа совршениот начин да...

Тим-билдинг на фитнес со стил: Нова димензија на забава!

Уште еден успешен тим-билдинг во срцето на спортскиот и здрав начин на живот во Скопје. Онаму каде што се среќаваат фитнесот и стилот, во...

Моден викенд Скопје ви го најавува единаесетотто издание

Запрете, размислете и уживајте во моментот! Подготовките за единаесетотто издание на Моден викенд Скопје кое ќе се одржи од 1-ви до 5-ти април, традиционално започнаа...

Кои се учесниците на единаесеттото издание на "Модниот викенд Скопје"

Пролетниот Моден викенд Скопје ќе се одржи од 01.04 -05.04 ќе започне со првоаприлски моден маскенбал во клубот „Станица 26“. Повелете целиот распоред за единаесеттото издание...