Ladies Night за премиерата на "Педесет нијанси сиво“

Девојки, се подготвуваа одлична забава за вас и вашите пријателки. Погледнете го премиерно филмот „Педесет нијанси сиво“ во 20:00 часот и 20:30 часот и...

Препорака за филм | До Балчак

Режисер: Столе Попов Продуцент: Данчо Чеврески Монтажа: Атанас Георгиев Сценарио: Горан Стефановски Директор на Фотографија: Апостол Трпески Главни Улоги: Инти Шрај, Мартин Јорданоски, Сашко Коцев, Тони Михајловски, Мики Манојловиќ,...

Филм: Безвременската Аделина

Аделина го помина целиот свој живот во брзање, без можност да љуби на начин на кој што таа сакаше. „Кажете ми нешто што засекогаш ќе...

[Филм] Мињони

Мињоните Стјуард, Кевин и Боб се регрутирани од супер-злобничката Скарлет Оверкил и нејзиниот сопруг Херб, кои што коваат заговор за да го освојат светот. Тие...

Филм препорака | Споменикот на Мајкл Џексон

Режија: Дарко Лунгулов Улоги: Драган Бјелогрлиќ, Мирјана Карановиќ, Љубомир Бандовиќ, Борис Миливојевиќ, Тони Михајловски... Приказна за монотоноста на еден град. За борбата на малиот човек против големите...

Филм: Најдолгото патување

„Најдолгото патување“ прикажува две приказни раздвоени од времето, но споени од судбината. Големите американски филмски студија го сакаат Николас Спаркс, писателот на бестселер љубовни романи....

[Филм] Магичниот Мајк XXL

Три години откако Мајк се откажа од животот со стриптиз во врвот на својата кариера, тој и останатите Кралеви на Тампа тргаат на пат...

Филм: Пепелашка

Поинакво доживување на приказната за посвоената ќерка која работи како куќна помошничка и го освојува срцето на принцот. Дизни и Кенет Бранах инспирирани од приказната...

Филм: Ќе бидеме светски прваци

Од продуцентот на најгледаната српска филмска и ТВ сага „Монтевидео“, фирмата „Intermedia Network“, во кино Cineplexx ни доаѓа уште една вистинита спортска приказна посветена...

Филм: Брзи и бесни 7

Седмото продолжение на франшизата ,,Брзи и бесни’’ пристигнува во Cineplexx на еден ден пред премиерата во САД. Немам пријатели. Имам семејство. Овие четири зборови се...

[Филм] Ние сме ти пријатели

Зак Ефрон во улога на надежен ДЈ кој што се бори да го изгради својот пат во електронската музичка сцена. Музиката ги исполнува нашите животи....

Филм: И понатаму Алис

Трогателното филмско остварување „И понатаму Алис“ ја преиспитува силата на жената и семејството. Алис, угледна професорка по лингвистика на Универзитетот во Колумбија, води среќен живот...

[Филм] Одмаздници 2: Ерата на Ултрон

Марвеловиот свет уште повозбудлив и визуелно одличен, во епското продолжение на најуспешниот филм за суперхерои на сите времиња. Најпознатата и епска акциона авантура започна со...

Филм: Дете 44

Феноменална екранизација на политичкиот трилер од Том Роб Смит, кој освои 17 книжевни награди. Во време на најголемите паранои, строгиот образовен систем и силното дејствување...

[Филм] Хитмен: Агент 47

Базиран на една од најпопуларните и најпродавани видео игри, „Агентот 47“ е едно ново филмско претставување на врвниот и генетички создаден убиец, познат само...

[Филм] Невозможна мисија: Одметници

Најново продолжение на циклусот филмови за агентот Итан Хант, исполнето со акција, акробации, возбуда и уште една невозможна мисија. Том Круз по петти пат во...