Филм: Ќе бидеме светски прваци

Од продуцентот на најгледаната српска филмска и ТВ сага „Монтевидео“, фирмата „Intermedia Network“, во кино Cineplexx ни доаѓа уште една вистинита спортска приказна посветена...

Ladies Night за премиерата на "Педесет нијанси сиво“

Девојки, се подготвуваа одлична забава за вас и вашите пријателки. Погледнете го премиерно филмот „Педесет нијанси сиво“ во 20:00 часот и 20:30 часот и...

Недела на францускиот филм во Скопје

Неделата на францускиот филм, насловена како „Актуелните настани во фокусот на францускиот филм“ ќе почне на 11 февруари 20 часот, во киното „Милениум“ со филмот...

Филм препорака | КАКО ДА СЕ ОСЛОБОДИШ ОД ШЕФОТ 2

Режија: Шон Андерс Улоги: Џенифер Анистон, Кевин Спејси, Џејсон Бејтмен, Џејми Фокс Џенифер Анистон и Кевин Спејси се враќаат во улогите на грозни шефови, како и Џејсон Судекис,...

Филм препорака | Споменикот на Мајкл Џексон

Режија: Дарко Лунгулов Улоги: Драган Бјелогрлиќ, Мирјана Карановиќ, Љубомир Бандовиќ, Борис Миливојевиќ, Тони Михајловски... Приказна за монотоноста на еден град. За борбата на малиот човек против големите...

Препорака за филм | До Балчак

Режисер: Столе Попов Продуцент: Данчо Чеврески Монтажа: Атанас Георгиев Сценарио: Горан Стефановски Директор на Фотографија: Апостол Трпески Главни Улоги: Инти Шрај, Мартин Јорданоски, Сашко Коцев, Тони Михајловски, Мики Манојловиќ,...

Филм препорака | STEP UP: ALL IN

Каков е Вашиот распоред во следниве неколку дена? Дали имате 112 минути да си одвоите за себе и да погледнете еден добар мотивирачки филм? STEP...

Херкул | Акција на летото

Доколку првата перцепција кога станува збор за грчката митологија е Зевс, втората е дефинитивно Херкул. Сите, некои повеќе, некои помалку, ја знаеме приказната за...

,,Семеен Хаос” | Kомедија на летото

Кога и да се зборува за „совршена“ двојка на големото платно, првата перцепција се Бред и Анџелина. Сосема забораваме на Адам Сендлер и Дру...
video

Филм препорака | FIFA – United Nations

Една идеја ги присилила неколку Европејци да си ги здружат силите и да ја формираат Fédération Internationale de Football Association (попозната како FIFA). Една инспиративна...

,,Невидливата жена” го затвора 17.Скопски филмски фестивал

Со проекцијата на биографската драма ,,Невидливата жена'' на Ралф Фајнс, вечерва со почеток во 20 часот во градското кино ,,Милениум'' ќе се затвори 17....

Секс и драма на седмиот ден од 17.СФФ

Проекцијата на седум кратки филмови на тема ,,Секс'' ќе ја отвори денешната програма на 17. Скопски филмски фестивал, која предвидува и прикажување на уште...