Serena Williams повторно во модните води

Прославената американска тенисерка Серена Вилијамс, дама која е најуспешна во женските и машките натпреварувања во однос на бројот на освоени титули на Гренд Слем...

Сите се смееме на ист јазик!

Секојдневните работи во животот како по непишано правило ги земаме здраво за готово и во принцип, почнуваме да ги цениме кога ќе почувствуваме недостиг...

Audi официјално го претстави A1 Sportback

По тизер кампањата Audi ја претстави втората генерација на моделот A1 Sportback. Од германскиот гигант наведуваат дека овој автомобил е идеален сопатник за урбаниот...

Air Jordan 1 – ги красат 15.000 рачно поставени Swarovski кристали!

Иако досега видовме безброј варијанти на овој модел Nike патики, речиси ниеден од претходните дизајни не може да се спореди со неодамна откриените луксузни...

Гужви во салоните на Југоекспорт Стил – Уште денес важат саемските...

Македонскиот синоним за квалитет на мебел, Југоекспорт Стил информира дека денес е последниот ден на овогодинешниот Саем за мебел кој го организираа во нивните...

Тренд: Големото враќање на контроверзниот материјал есен/зима 2020!

Големо враќање на контроверзниот материјал: Ако можете да го комбинирате, ќе изгледа одлично и во дневните комбинации ... Природниот латекс е сушен сок од тропското...

Направете сами – 5 здрави оброци за плажа!

Нема ништо поубаво од лежење на плажа и читање книга, со вкусни лепчиња и омилен пијалок. Имајќи во предвид, дека најчесто остануваме на плажа...

Убави и модерни бањи (2.дел)

Во потрага сте по инспирација за уредување на нова или реновирање на постоечката бања во вашиот дом? Дозволете ни да ви понудиме неколку преубави...

Се издава кралскиот апартман во Џајпур за хуманитарни цели!

Неговото кралско височество, Махараџа Саваи Падманаб Синг, дваесетет и едногодишен „крал“ на Џајпур, ја отвори вратата на апартманот Гудлија, во внатрешноста на прекрасната Градска...

Спој на мексиканска традиција и модерна архитектура

Кога размислуваме за мексиканската архитектура, најмногу мислиме на раскошни градски палати, големи имоти со пространи дворови и подеднакво раскошни фасади од ренесансата. Но, тоа...

Социјалните мрежи како патики?!?!?

Инспириран од боите на популарните социјални медиуми, графичкиот дизајнер од Венецуела Lumen Bigott, создаде униктна линија на патики кои ги претставуваат соодветните интернет страни....

Омилените парфеми на холивудските диви

Парфемот се смета дека ја изразува индивидуалноста и многумина поврзуваат одредена личност со парфемот кој најчесто го носи. Некои сметаат дека е банално да...