Каролина Херера: Карнери, рози и вртоглави волумени!

  Освежувачка колекција! Пролет, лето, есен, зима - Тимот на Каролина Херера работи без оглед на сезоната. Секоја колекција на овој бренд е преполна со најсветли...

Подводен свет | Harry Fayt

„Поплава“ е импресивна серија фотографии, дело на Harry Fayt, фотограф од Белгија. Во сите фотографии главната улога ја има Typhene Barrow, белгиска пејачка со...

Љубовни писма | Rob Ryan

Во неговото мало студио во источен Лондон, каде што работи повеќе од 20 години - уметникот Rob Ryan создава маркантна и сложена уметност од...

Возиме ролерки за убаво обликувано тело

Сонцето и убавото време можеме да ги користиме на многу начини, но дали има подобар начин од активности на отворено по што ќе се...

Филм под ѕвездите

Топлите ноќи се како создадени за гледање добар филм под ѕвездите. Дворните филмски платна во многу големини се совршени за семејни и пријателски собирања....

Патување со гигантските „монструми“

Гигантните застрашувачки монструми заземаат огромен заслужен дел од американската историја.  Matthew Malkiewicz патуваше низ својата Америка и ги фотографираше старите познати машини доволувајќи ја мистеријата која...

LG го претстави новиот ROLL-UP мобилен телефон!

Меѓу најатрактивните презентации на настанот CES 2021, LG Electronics имаше свој претставник ... Преку еден од најзначајните настани на иновативен дизајн и технологија, LG конечно...

5 одлични апликации за убавина

За вас одбравме 5 фантастични мобилни апликации кои ќе ви помогнат околу изборот на козметика, парфеми, фризура, како и ќе ви дадат совети за...

Met Gala 2014

Met Gala балот е еден од најважните модни настани во годината. Овогодинешната тема беше инспирирана од Charles James, првиот американски Couturier од почетокот на...

Небично уреден стан – минималистички со контрасти!

Минималистичкиот стан кој го дизајнираше архитектонското студио Sergey Makhno Architects во Киев, креиран е првенствено да биде функционален. Домот се дефинира како пријатен простор за...

Колекција лакови од познатата блогерка Kathleen Lights

По соработката со козметичкиот бренд ColourPop, влијателната YouTube блогерка за мода и убавина, Kathleen Lights создаде сопствен бренд на лакови за нокти KL Polish. За Кетлин со...

Bershka Men | јуни ’14

Многу боја и принтови во новиот каталог од машката колекција на Bershka за овој месец. Одберете го своето омилено парче за шарено и убаво...