Креативна употреба на теглите

Кој вели дека теглите се само за чување на зимницата? Без разлика на нивната форма и големина можеме да ги користиме за многу работи....

Fabio Araujo | Напуштени места на осамени острови

Бразилскиот дизајнер, Fabio Araujo направи вчудовидувачка дигитална композиција на мали делови од напуштени градови кои осамено егзистираат на мали острови. Abandoned Places покрај тоа што содржи напуштени локации...

Бакнеж

,,Бакнеж'' (,,Тhe Kiss’’) e кус четириминутен филм чии носители се Matt McBrayer, Penny Blackwood Flick и Michael Goldberg. Станува збор за иновативно видео кое...

Футуристичен поглед на парискиот комплекс Tours Aillaud!

Во серијалот Les Yeux des Tours, францускиот фотограф Laurent Kronental ги доловува погледите низ различните уникатни прозорци на зградите од комплексот Tours Aillaud, сместен во Nanterre. Главниот акцент е...

Кои се 20 најлуксузни брендови на часовници!

Часовниците се рефлексија на личниот стил. Тие претставуваат повеќе имиџ, отколку самата намена и се пример на добар вкус, карактер и индивидуалност на личноста....
video

Слатка шминка | Lancôme&Lanvin

Lancôme соопшти уште во јануари дека ќе соработува со дизајнерот на Lanvin, Alber Elbaz за новата колекција на шминка. Симпатична, исклучително чудна и чисто...

Вечерва на Охридско лето -Димитрије Бужаровски – Радомировиот псалтир оп. 47,...

Димитрије Бужаровски – Радомировиот псалтир оп. 47, Македонија Предворје на црква Св.Софија 08.08.2018 21:00 ч. Ораториумот „Радомировиот псалтир“ op. 47 од Димитрије Бужаровски е изработен врз текстот на ѓаконот Радомир...

Модерен семеен стан

Ви претставуваме визуелизација на трособен станбен простор со површина од 102 метри квадратни, уреден наменски за потребите на младо семејство. Се карактеризира со примена...

Документарен филм за животот на Lady Gagа!

Lady Gaga минатата година го објави албумот Joanne, кој ја воодушеви публиката. Албумот е сосема различен од Lady Gagа, на која сме навикнати, всушност, единствената врска е...

15 модели на пилотски јакни за оваа сезона!

Сите знаеме дека овие топли крзнени јакни кои со години се во тренд,  ќе се носат и оваа зима. Пилотските јакни, како и што се...

Вода за која сите зборуваат!

Луѓето денес многу внимаваат на работи врзани за wellness, вклучувајќи ја здравата храна и вежбањето. Но, голем број на луѓе малку размислуваат за пијалоците...

Кинеска нова година – година на мајмунот | 新年快乐 Xīnnián kuàilè

Традиционалниот кинески календар е лунарен, што значи дека времето се мери по движењето на сонцето и месецот. Датумот на почеток на Кинеската нова година...

Michael Kors со совршено кроени модели за есен/зима 2017!

Michael Kors  докажа дека постои голема сила и моќ во модата и облеката, на модната ревија прикажана на New York Fashion Week.  За колекцијата есен/зима 2017....

Најубавиот замок на светот Sammezzano се наоѓа во Тоскана!

Дали некогаш сте си го замислиле животот во вистински замок? Ако е така, сега самите можете да си ја исполните оваа желба, ако имате 18,3...
video

Краток филм за Acqua Di Gio Essenza

Три минутен филм за парфемот од Џорџо Армани, Acqua Di Gio Essenza, режиран од Bruce Weber со Simon Nessman, сниман во Мајами, прикажувајќи ја...

TOROIDION – Електричен автомобил со 1.340 КС

Toroidion 1MW е автомобил од кој навистина застанува здивот. Покрај тоа што изгледа неверојатно, неговите 1.340 коњски сили едноставно ќе ви го завртат умот. Овој...