Луксузен ресторан во склоп на дворецот Версај

Еден од најпознатите француски готвачи, Alain Ducasse, за својот 60ти роденден си го оствари својот сон да отвори луксузен ресторан во прекрасниот дворец Версај,...

(Видео) За пријателите, за дружбите…за нас!

Скопско, како водечки пивски бренд во Македонија, уште од своите почетоци верува дека она што е најважно во животот е токму времето поминато со...

Дизајнерски даски за кујна со пораки!

Од љубовта кон дрвото и кујната, дизајнерското студио Little Miss Puu  изработуваат даски за сецкање или едноставно за послужување на омилените делиции. Во повеќе димензии и облици на...

3 домашни додатоци за сите сопственици на миленичиња!

Секој сопственик на милениче знае дека тоа суштество брзо станува дел од семејството ... За среќа, постојат многу добро смислени начини како да ги интегрираме...

Ретро шарм со модерна енергија Вitsiani есен/зима 2016

Шармот на мажите и атмосферата од 60-тите во комбинација со модерни елементи и динамиката на денешното секојдневие е темата на која Bitsiani ја раскажува...

Zara Home – инспирација за уредување на тераси и градини!

Летото не престанува да нè инспирира на уживање и хедонизам во овие долги топли денови, а токму тоа е и мотивот на новата колекција...

Станот на George и Amal Clooney во Њујорк!

Познатиот пар George и Amal Clooney, купија стан во новата луксузна зграда /во изградба/ на познатиот трговец со недвижнини Aby Rosen. Зградата ја потпишува Norman...

Dolce & Gabbanа: “Тајни и дијаманти” колекција есен/зима 2018!

Дронови носеа торби, а благороднички се најдоа во улогата на модели! Ако има нешто што Dolce & Gabbana не можат да го поднесат, тогаш тоа...

Илустрации | Фриленс наспроти канцелариска работа

Сигурни сме, ќе се согласите дека секоја работа, каква и да е, си има свои позитивни и негативни страни. Не постои еден тип на...

Beyoncé и Balmain креираа нова колекција!

Beyoncé оваа година влезе во историјата, станувајќи првата афроамериканка која е главна ѕвезда на познатиот Coachella фестивал, со двочасовна изведба ... Beyoncé и нејзината танцова...

Gigi Hadid и Tommy Hilfiger спремни за претстојните празници!

Американскиот моден бренд Tommy Hilfiger и глобално познатата Gigi Hadid, уште еднаш направија одлична соработка за која зборува целиот свет. Hilfiger ја лансираше новогодишната кампања во која преубавата 21...

Познатиот пијанист Александар Маџар вечерва на „Охридско лето“

Познатиот пијанист Александар Маџар вечерва на „Охридско Познатиот белгиско-српски пијанист Александар Маџар вечерва ќе се претстави пред публиката на фестивалот „Охридско лето“. Концертот ќе се...

3 чекори кои помагаат за подобар сон на бебињата!

Првите години од животот се време на растење и развивање, а во многу случаи беињата имаат проблем со релаксирање. Брендот Johnson’s во својата кампања...

Vera Wang колекција на венчаници во бои!

Дизајнерката на венчаници со триесетгодишна кариера, одлучи смело да креира со живописни и раскошни бои за нејзината колекција Bridal Spring 2019. Vera Wang со својата...

Нов неочекуван тренд!

Спремете се за најчудниот Instagram тренд на годината: хулахопки со мрежа, под фармерки! По се изгледа, овој тренд ги зафати сите социјални медии и...

Прекрасни совети за уредување на мали дневни соби!

Опремувањето и украсувањето на дневната соба со мала површина може да биде многу тешка работа, а воедно е и голем предизвик. Затоа ние ви нудиме...