Уметничка галерија настаната од некогашна рушевина

На 09.08.2015, се отвори галерија во мал град во срцето на Босна и Херцеговина. Тројца млади уметници се одлучиле да и вдахнат нов живот...

Маскирано кученце

Љубовта кон животните знае да биде многу голема. Уште како мали тие ве освојуваат, а додека растат дополнително ви го затоплуваат срцето за понатаму...

СПАРТАК: КРВ И ПЕСОК

Одличен мини сериал. Легенда за тракискиот воин Спартак, заробен од римјаните. Станува гладијатор и се бори за неговата слобода. Креаторите на серијата ни даваат можност да се нурнеме во атмосферата...

Металик – миди здолниште е тренд!

  Металик миди здолништа - ги гледаме на секој агол и тоа на трендсетерките во сите големи градови. Овој моден тренд, го гледаме веќе неколку...

Погодете од кој материјал се изработени овие апостолки?

  Пред неколку месеци, бевме воодушевени од колекцијата на патики Allbirds Tree, која беше изработена од текстил добиен од пулпата на еукалиптус дрвото. А сега, бренд...

Безвремениот класичен дизајн, повторно е во тренд!

Ентериерот кој можете да го видите во нашава галерија е составен од простор со отворен план, елегантни стаклени веранди и со полна доверба во...

Како да се чувствуваме и изгледаме прекрасно!

Вашиот надворешен изглед, ја отсликува вашата прекрасна личност која се крие внатре. Иако, не ни треба тон облека за да изгледаме подобро, но одредени...

Осамени во океанот и на песочните плажи | Richard Misrach

„На плажа“ е серија фотографии на американскиот фотограф Richard Misrach, чија цел е да не потсети колку сме мали во однос на светот. Misrach...

Педикир со неонски лак

Се ближи летото па покрај изборот на сандалите треба да размислите за тоа каков педикир ќе направите.Тренд за 2012 се неонските лакови за нокти....

Божиќни традиции ширум светот [втор дел]

Дозволете ни да Ви прикажеме уште неколку интересни и невообичаени традиции во светот за време на најубавиот празник во годината... 11. НАСЕКАДЕ ВО СВЕТОТ Бакнежот на...

“Jet Kids Bed box”

Дали можеби често патувате со авион, а при тоа мора да ги носите и вашите мали дечиња на пат со вас? При секое вакво...

Повелба за читателските права | Daniel Pennac

Во услови на егзистенција во цивилизирано општество каде што се цели секое човеково поведение или особина да се стави во кодификувана рамка, не би...

“Dora The Explorer” наскоро ќе стане филм!

"Дора истражува" е еденд од најпознатите цртани филмови во кој децата и возрасните уживаа во него. Цртаниот филм за авантури, во кои главниот лик...

Фустан од книги | Јorimoo

Ако некогаш навлезете во потрага на најкнижевниот фустан, тогаш ова парче облека е создадено за Вас - по прекрасната книжевна тоалета, Ви презентираме фустанче...

Burberry – колекција на очила за уметнички души!

  Британската модна куќа Burberry ја внесе уметноста во својот асортиман на очила за сонце ... Неодамна тие ја претставија колекцијата на очила за сонце Doodle,...

Фенси Bulgari чајанка!

Што заедничко имаат модата и чајот? Да речеме дека тие заедно ги споделуваат зборовите како елеганција, луксуз и божествена креација. Обидете се да ја замислите...