Доделување на Оскарите – Триумф на Mad Max и Оскар за...

Заврши најважната и најголемата филмска ноќ во годината - доделување на 88- иот Златен Оскар! Chris Rock одлично ја одработи својата работа како водител, со смеа...

Бохо шик фустанот на Sienna Miller го залуде светот!

Актерката Сиена Милер е една од омилените трендсетерки кои ја обожуваат многубројни светски дизајнери, а таа што и да облече, изгледа неверојатно кул и...

Модерните проблеми на дизајнерите

Секоја професија си има и добри и лоши страни, но веруваме ќе се согласите дека проблемите со кои се соочуваат оние кои се занимаваат...

Пеперутки и фантазија во новата Swarovski кампања!

Супер моделот Карли Клос повторно се најде во улога на протагонист во новата кампања на брендот Swarovski пролет / лето 2018 ... Кон амбасадорките на...

“Чекорејќи во чевлите на Fabrizio Viti”

Куклите се огромна инспирација на главниот дизајнер на чевли во Louis Vuitton, Fabrizio Viti, кој ги собира уште од тригодишна возраст и има колекција...

Оваа кошула на H&M стана апослутен хит на сезоната!

Новата кошула со волани и набори на H&M, стана најбарано парче на модната high-street сцена, така е скоро невозможно да ја набавите. Не не чуди, затоа што оваа прекрасна...

Converse All Star со Симпсонови

Додадете забавна нота на вашиот изглед, независно од возраста, благодарение на новата лимитирана верзија Converse All Star со фамилијата Симпсонови. Одберете од повеќете модели...

Парис, синот на Пирс Броснан стана модел!

Синот на славниот холивидски глумец Пирс Броснан кој го доби од врската со новинарката Кели Шеј Смит, почна да се појавува на модните писти...

Just Cavalli | пролет/лето ’14

Новата кампања на Just Cavalli за пролет/лето '14 која ја слави љубовта и слободата. Младешки парчиња, препознатливите Кавали животински принтови, секси бикини и очила...

Живот на -50`C, петте најстудени места на земјата

Мислевте дека кај  нас е студено? Замислете да живеете на место каде температурите се спуштаат и до минус 50 степени под целзиусот. Ви ги...

Претседателски апартман во хотел Мandarin Oriental Pudong – Шангај!

Од Париз во Токио, Шангај и сите помеѓу, решивме да ве запознаеме со шест екстравагантни апартмани, што секако заслужуваат да се наречат претседателски. Денес ви...

Мала куќа – голема слобода

Ella Jenkins од САД веќе четири месеци живее во подвижна куќа со големина од 12 квадратни метри. Поттикната од желбата да живее сама, младата...

Како на природен начин да се решите од кариес и да...

Групата на ирски експерти открила дека кокосот на природен начин го отстранува кариесот. Кокосово масло содржи својства кои се борат против киселините кои создаваат кариес. Ако...

LIU JO во пролетната колекција ја слави и потенцира силата на...

Модниот бренд Liu Jo e бренд кој изработува модели за жени со рафиниран стил, гламур и динамика. Во новата кампања за пролет/лето 2017. Liu Jo продолжува да...

За книгите и богатството, од Милер

Книгите се една од ретките работи која дополнително ги збогатува луѓето. И колку е побогат човекот, толку е полесно споделувањето на оваа убава и пожелна...

 Alicia Keys ќе ја води церемонијата на доделувањето на Grammy наградите!

  Овогодинешната церемонија на доделување на Grammy наградите што ќе се одржи на 10 февруари во центарот Staples во Лос Анџелес, ќе ја води американската пејачка...