Прошетка за сеќавање – Николас Спаркс

,,Се' се сведува на тоа кој е покрај тебе.'' Во едно сигурно ќе се сложиме - Николас Спаркс е повеќе од виновен за високите очекувања...

Сè во едно, сè во бело

Со површината од 20 метри квадратни, овој минијатурен дом сигурно не може да се вброи во најудобните станови за живеење. Но, доволно е да...

Боенки за возрасни

Johanna Basford е талентиран илустратор од Велика Британија која а автор на боенки за возрасни. Досега има продадено повеќе од милион примероци што сведочи...

Девојката со бисерна обетка – Трејси Шевалие

Контраиндикативен љубовен триаголник, еден крак на ново-пронајдена физичка страст, додека другиот е олицетворение на еден безгрешен, психички порок кон уметноста. Впечатлива и автентична прошетка низ...

Куќа во море

Со живописните и пространи панорамски глетки на крајбрежјето и морското синило, овој спектакуларен имот во Велика Британија е навистина магично место за престој. Се...

Зајчиња како модели на фото-сесија

Авторката на оваа неодолива фото-сесија е фотографка која живее во Бангладеш. Таа неодамна посвоила две мали зајчиња и ужива да ги фотографира. Освен нејзините,...

Колку навистина чини облеката од модните писти?

Да се биде на лице место на модните недели во светските метрополи, каде што своите најнови колекции ги прикажуваат модните креатори е секогаш возбудливо....

Ferrari „488 GTB“ заблеска во Женева

Типично како и секоја година штандот на Ферари и оваа година беше најпосетен во Женева. Изненадени? Па, баш и не. Ферари повторно се надмина себе си,...

Стил и комфор во 39м2

Со површината од 39 метри квадратни, овој станбен простор е некаде на граница помеѓу мал и удобен дом. Сепак, кога ќе се погледне неговиот...

Секој што е некој – Лорин Вајсбергер

Типично за Вајсбергер - доведување на читателот до состојба на убедување дека моќта апсолутно го диктира светот во сите можни бранши, за подоцна суптилно...

Џеф Кунс со изложба во Париз!

Во Centre Pompidou, музејот на модерната уметност во Париз, во тек е 35 годинишна ретроспективна изложба на американскиот 60 годишен уметник Џеф Кунс. Изложбата ќе трае...

Кога љубовта ве обвие – следете ја

Кога љубовта ве обвие – следете ја. Иако нејзините патишта се тврди и стрмни. И кога нејзините крилја ве понесат, препуштете им се. Иако мечот скриен меѓу...

Слатки фотографии од дечиња и животни

Ќе се согласите дека дечињата и животните се многу интересни кога се заедно. Меѓу нив постои голема љубов и вистинско пријателство. Кога си играат...

Dries Van Noten – втемелен гламур

Се наоѓаме во модна ера, кога повремената елеганција може да значи носење Nike на опера. Dries Van Noten, нуди уште еден поглед на она...

Дали ме чекаш – Гијом Мисо

Неретко, се среќаваме со содржина на книга која хипнотизирано го држи вниманието на читателот првично поради својата турбулентна градација на настани, а следствено на...

Стан на 4 нивоа

Ве водиме во внатрешноста на еден прекрасен дом, кој е многу креативно организиран и го привлекува вниманието со оригиналниот дизајн. Станува збор за впечатлив...