Најголемите мачки во светот

Познато е дека мачките сакаат да се галат со сопственикот и да уживаат додека седат во скут и се излежуваат. Но, овие мачки се толку...

Весел и колоритен стан

Доколку сте љубители на едноставните, чисти, минималистички и пред се’ неутрални животни амбиенти, тогаш овој ентериер ќе ве шокира. Но, ако ве привлекуваат боите,...

Алеф – Пауло Коелјо

,,Потрагата по мирот има своја цена, и се прашувам, колку далеку сум подготвен да одам?'' Магично искуство кое ги отвара вратите за себе-откритие за кое...

Како повеќе ви се допаѓа Blake Lively: Во црвениот или во...

 Blake Lively (27) се врати на црвениот тепих! На премиерата на својот нов филм "The Age of Adaline" во Њујорк, се покажа во гламурозно...

Подводни свадбени портрети

Adam и Shawn-Marie Ravazzano се фотографско дуо кое создава уметнички и помалку необични, но несекојдневно убави свадбени портрети. Брачниот пар е по потекло од...

Младешки стан со добар план

Ви претставуваме дом со површина од 43,5 метри квадратни, за чие внатрешно уредување е заслужен архитектот Anton Sevastyanov, а наменет e за млад станар...

На прв поглед – Николас Спаркс

,,Колку далеку можеш да избегаш од сопственото минато?'' Џереми Марш еднаш се заколна дека нема да направи три работи: да го напушти Њујорк, да го...

Колекција наречена по старото име на Струга | Ирина Тошева

Објавен е моден едиторијал за новата колекција „Енхалон “ пролет/лето ’15 на познатата македонска модна дизајнерка Ирина Тошева. Фотографиите на дизајните на Ирина Тошева се...

Бездомникот со златен часовник, во 5 прашања

Во мразната 2027, кога мрачните улици се расплакани сведоци на кризните времиња, еден бездомник, чијшто живот застанал во минатото, онаму каде што заедно со...

Накит од стари часовници

Литванскиот уметник "Nestre" има необично и многу оригинално хоби. Изработува секаков вид накит, обетки, алки, копчиња, приврзоци и шноли од делови од стари часовници...

Приказна за најслаткото пријателство

Мемориската картичка од апаратот на Ребека Лаимбах секојдневно е исполнета со фотографии од двете најголеми музи во нејзиниот живот: ќеркичката Харпер и семејниот пес...

Приказна во приказна | Isobelle Ouzman

Ако една идеја произлезена од книги во контејнер може да резултира со ваква вонсериска уметност - тогаш светот е создаден врз база на мал...

Неделен хороскоп (20-26 април)

Во продолжение прочитајте што ве очекува нареднава недела според ѕвездите. Овен Проблемите со финансиите ќе продолжат и оваа недела. Најдобро е да се консултирате со некој...

Покана_ Промоцијата на првиот албум на „Тајфата“

По повод промоцијата на првиот албум на „Тајфата“ насловен како „Еден пат за еден живот“, која ќе се одржи во вторник на 21 април...

Вистина“ (Veritas) на MCouture од Мила Кадриу

Колекцијата наречена „Veritas“ (Вистина) потпишана од модната куќа MCouture на Мила Кадриу ја доживеа својата премиера вчера, на зајдисонце во скопската винарија „Камник“. На модниот...

IKEA: 13 идеи за мали балкони

Како што бројот на сончеви денови се зголемува, така расте и потребата од комфорно и живописно катче за уживање во убавото време. Ако живеете...