Една соба, три пејзажи

Пролетта е идеално време да внесете свежина во спалната соба, прегрнувајќи ги убавите мотиви на сончевата сезона како инспирација за ново руво на зоната...

Неделен хороскоп (23-29 март)

Прочитајте што ве очекува во наредниот период според астрологијата. Овен Ви следува важна недела во однос на финансиите и кариерата, па искористете ги можностите што ви...

Свадба низ светот за 83 дена

Што да правите ако не можете да се договорите со партнерот каде да ви биде свадбата и во каков стил? Cheetah Platt и Rhian...

Здраво, Пролет!

И конечно ја дочекавме пролетта. Пролетта е доба кога секогаш одново ја спознаваме убавината на овој свет. Таа е симбол за надеж, сила, енергија...

Што прават верверичките во слободното време?

Верверичките, едни од највредните животни. Симбол за труд, животни во постојано движење, инспирација за Nancy Rose, фотограф од Halifax, Canada. Имајќи можност да ужива...

Во чест на југословенскиот графички дизајн

Зоран Кардула, дипломиран електро инжинер, кој во моментов работи како графички дизајнер во агенцијата “Публицис“ од Скопје, во својот последен проект редизајнираше некои од најпознатите...

Царица – Шан Са

Луксузна и интелегентна сторија која ветува масивно уживање за припадничките на понежниот пол, но не условно наменета само за нив. Зошто, ќе се запрашате... Церемонијален...

Стан во Париз

Ви претставуваме едноставен, но елегантно и убаво среден дом за чиј концепт и уредување е заслужна неговата сопственичка – дизајнерката Tatiana Nicol. Се наоѓа...
video

Танц на "Uptown Funk" на лента за трчање

Нема кој не ја слушнал најновата заразна нумера на Бруно Марс, “Uptown Funk”. Деновиве се појавија многу видеа на кои дури и познати личности...

Врати ми се – Гијом Мисо

Најлошата работа која може да му се случи на млад капацитет е безволното отстапување од сопствените амбиции од егзистенцијални причини, неретко поврзувајќи ја сопствената...

Филм: Ќе бидеме светски прваци

Од продуцентот на најгледаната српска филмска и ТВ сага „Монтевидео“, фирмата „Intermedia Network“, во кино Cineplexx ни доаѓа уште една вистинита спортска приказна посветена...

Пофалба на жената

Тркалезни ти се очите и местата од кај што ме гледаш, управувајќи со моите движења. Тркалезна ти е устата што ги оданочува зборовите и што ја прославува насмевката. Тркалезни ти...

Тизер инспирации на модните дизајнери за пролет|лето

Уметност Воопшто не е тајна дека голем број на дизајнери, инспирацијата за своите колекции ја црпат од уметноста. Богата, повеќесллојна и сестрана каква што е,...

Дотерувањето на еден Nissan

Како би изгледал бракот на еден автомбилски ентузијаст и креативна уметничка душа? Плус еден Nissan Skyline GTR и многу боја? Мразејќи ја сивата боја на својот...

11.Моден Викенд Скопје: Запрете, размислете и уживајте во моментот!

Пролетниот Моден викенд Скопје кој ќе се одржи од први до петти април ќе започне со првоаприлски моден маскенбал во клубот „Станица 26“ а...

Креативен стан за млади

Во потрага по убави и инспиративни примери за внатрешно уредување, наидовме на еден оригинален и инвентивно уреден дом, дело на архитектонското студио ,,YOUR PROJECT’’....