Сети се да ме заборавиш, во 5 прашања

Што е потребно да се стане писател? Дали предуслов е да се издаде книга, промотивно да се препорача истата и да се чека на реакција...
video

IKEA | Каталог 2016

Промоцијата на годишниот каталог на IKEA е настан кој со нетрпение го очекуваат сите љубители на дизајнот и убавите ентериери. Доколку сте љубопитни да...

Пролетно/летно освежување – цветни блејзери!

Време е заосвежу вање на вашата гардероба. Нашиот предлог за оваа сезона е да го надополните вашиот гардеробер со цветен блејзер. Лесен, со живи...

Овој календар со подароци сите го посакуваме: DIOR ја претстави својата...

Иако сме само во октомври, дозволуваме сезоната на празници да ни влезе во срцата со нејзината топлина веќе сега…Подготвувајќи се за празничната сезона, Dior...

Memento Mori | Ирина Тошева

Направивте ли нешто значајно денес? Запрашајте се во секој миг на искрена среќа. Умешност е од состојбите на минливост да изградите трајно сеќавање. Насмевките...

Ирина Тошева | Риза во современ контекст

Mакедонската модна дизајнерка Ирина Тошева го објави модниот едиторијал за новата колекција „Риза“. Во новата колекција за пролет/лето ’16, Ирина Тошева нуди ново читање на...

H&M Home: Колекција 2015

Светлите и природни материјали се лајтмотивот на новата колекција за уредување на домот, која во пресрет на сезоната пролет/лето '15 ја понуди познатиот шведски...

Забавни звучници со ретро дизајн

Звучниците можат да бидат многу класични, но и тотално откачени - во категоријата ,,луди, но неодоливи'' ги препознавме овие звучници чиј дизајн освојува на...

Женски исповеди: Тајниот живот на лидерите | Ars Libris

Три наслови, два чинители, една едиција. Милион контроверзности. Издавачката куќа Ars Libris овој месец започна со нова едиција под насловот „Женски исповеди – Тајниот живот на...

Париз добива неверојатна урбана градина!

Светот го прифати Париз како еден од најубавите градови на планетата ... Кога помислуваме на Париз, помислуваме на уметност, романса, привлечност и вибрации поврзани со...

Нова линија аксесоари на Choupette Lagerfeld

Миленичиња. Сметани како дел од семејството, третирани како дел од себе, давајќи им важност на мало дете. Како да не беше доволно обесхрабрувачки што...

Лето во домот

Секое годишно време носи свои обележја, различно влијае на расположението и амбиентот во домот. По заспаната зима и разиграната пролет, ни пристигна долгото топло...